Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Naczelnik namawiał do złamania prawa. "Słońce zmień datę w tym dokumencie"

Paweł Ukraiński
Jak naczelnik Tadeusz Kawczak namawiał urzędników do złamania prawa

„Słońce, słoneczko, mam już przygotowane pozwolenie na przebudowę oczyszczalni, na datę 15 (…), spraw, żeby oświadczenie do tego było z datą ubiegłotygodniową” - mówi na nagraniu, do którego dotarł „Głos”, naczelnik z kamieńskiego starostwa do urzędniczki z międzyzdrojskiego ratusza.

Do zdarzenia miało dojść w środę, 20 września. 9-minutowe nagranie zostało zarejestrowane na korytarzu starostwa. Słychać chodzących urzędników, mijający się ludzie mówią sobie „dzień dobry”, a w 4 minucie słychać: „Halo, Tadeusz Kawczak z tej strony się kłania”. Drzwi od gabinetu naczelnika musiały być otwarte na oścież, gdyż rozmowa jest wyraźnie słyszana pomimo szumu i innych przypadkowych odgłosów.

Naczelnik informuje, że ma już gotowe pozwolenie na przebudowę oczyszczalni, ale jest problem z oświadczeniem o posiadanym prawie do dysponowania gruntem. Zostało ono bowiem wystawione nie przez burmistrza, a przez pełnomocnika. „Spowoduj, żeby oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania gruntu nieruchomości na cele budowlane, któryś z kierowników przygotował, ale z danymi Leszka i jego czytelnym podpisem jako burmistrza. Teraz słuchaj, chciałbym, żeby to oświadczenie było datowane z tamtego tygodnia. Przed 19, nie może być po wydanym pozwoleniu, nie?” - rzuca urzędnik wskazując, że dokument powinien być opatrzony datą 14 lub 15 września, że można go pobrać z Biuletynu Informacji Publicznej starostwa. Tadeusz Kawczak tłumaczy, co i jak należy w nim wypełnić, po czym informuje, że sam przyjedzie po pismo do Międzyzdrojów. - „Może jutro się uda, albo w piątek. Ja przyjadę i chcę się spotkać” - dodaje.

Więcej przeczytasz w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Głosu Szczecińskiego.

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński