Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fotoradar z Basenu Górniczego w Szczecinie to rekordzista w województwie. Bat na zbyt szybkich kierowców

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
"Król" jest tylko jeden. Urządzenie stoi na zakręcie, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość maksymalna wynosi 50 kilometrów na godzinę
"Król" jest tylko jeden. Urządzenie stoi na zakręcie, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość maksymalna wynosi 50 kilometrów na godzinę Andrzej Szkocki
Pstryk i robi fotkę za fotką. Urządzenie rejestrujące przekroczenie dopuszczalnej prędkości, które stoi przy ulicy Gdańskiej w Szczecinie, robi najwięcej zdjęć w woj. zachodniopomorskim. W ubiegłym roku zarejestrował ponad 10 tysięcy wykroczeń. W tym roku, w styczniu znowu wyszedł na prowadzenie.

Dane Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym nie kłamią. Fotoradar, który stoi tuż przed wjazdem na Most Pionierów to "kura znosząca złote jajka".

- W ubiegłym roku 24 fotoradary działające w województwie zachodniopomorskim zarejestrowały 24,2 tys. wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości. Najwięcej naruszeń zarejestrował fotoradar w Szczecinie przy ul. Gdańskiej - Basen Górniczy tj. 10,1 tys. Natomiast w styczniu tego roku 18 fotoradarów zarejestrowało 1,6 tys. wykroczeń. Najwięcej naruszeń zarejestrował również fotoradar w Szczecinie przy ul. Gdańskiej tj. 681 - mówi Wojciech Król z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Dla porównania w 2022 roku fotoradary znajdujące się na terenie naszego województwa zarejestrowały 31 300 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości. Najwięcej naruszeń zarejestrowano także w Szczecinie i także przy Basenie Górniczym. Było ich 13 100.

W czym tkwi sukces? Urządzenie stoi na zakręcie, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość maksymalna wynosi 50 kilometrów na godzinę. Jezdnia ma trzy pasy ruchu. Nie wszyscy kierowcy zwalniają i stąd "rzeź" wśród niepokornych, którzy lubią przycisnąć pedał gazu.

To miejsce znane szczecińskim kierowcom ze złej sławy licznych wypadków - także śmiertelnych, ale dobrze oznakowane. Jeszcze kilka lat temu można było tu docisnąć i jechać nawet 70 km/h. Na łuku drogi niektórzy kierowcy tracili panowanie nad pojazdem i kończyli uderzeniem w słup. Niestety były to również wypadki śmiertelne.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego wskazał również niechlubnego "rekordzistę" wśród kierowców w regionie.

- Największym wykroczeniem popełnionym w ubiegłym roku było przekroczenie dozwolonej prędkości o 70 kilometrów na godzinę w Szczecinie przy ul. Szosa Stargardzka - podaje Wojciech Król.

Dodajmy, że GITD nie planuje w tym roku budowy nowych instalacji do pomiaru prędkości w naszym województwie. Za to od niedawna na skrzyżowaniu ulic 26 Kwietnia i Derdowskiego w Szczecinie działa system rejestrujący przejazd pojazdu w chwili, gdy na sygnalizatorze nadawany jest sygnał czerwony. Skrzyżowanie od 25 stycznia monitoruje 26 kamer.

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński