Spójnia Stargard wygrała z Legią Warszawa w I lidze koszykarzy

Arkadiusz Soczewski rzucił 10 punktów.
Arkadiusz Soczewski rzucił 10 punktów. Tadeusz Surma
W meczu zespołów z górnej połówki tabeli lepsza Spójnia Stargard. Pokonała u siebie warszawską Legię 73:66.

Pierwsza kwarta dzisiejszego spotkania w Stargardzie była wyrównana, a koszykarzom obu zespołów nie było łatwo zdobywać punktów. Spójnia odskoczyła na cztery punkty, ale na początku drugiej kwarty goście osiągnęli siedem punktów przewagi. Jeszcze w tej kwarcie Spójnia odrobiła straty i wyszła na ośmiopunktowe prowadzenie po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie stargardzki zespół utrzymywał bezpieczną przewagę. W czwartej było podobnie, ale w końcówce meczu zrobiło się nerwowo. Legia zbliżyła się na cztery punkty, a po chwili Andrzej Paszkiewicz zmarnował wszystkie trzy rzuty osobiste dla gości. To był kluczowy moment końcówki spotkania. Goście nie mieli już czasu by odrobić straty. Spójnia zwyciężyła 73:66.

W Spójni w pierwszej połowie ciężar gry w ataku wziął na siebie Marcin Stokłosa, który trafił cztery trójki. W czwartej kwarcie ważne punkty zdobywał Piotr Pluta. Spójnia wygrała rywalizację o zbiórki.

Spójnia Stargard - Legia Warszawa 73:66 (13:17, 27:15, 15:12,18:22)
Spójnia: Stokłosa 18 (cztery razy za 3 pkt), Pluta 17 (3), Soczewski 10, Bigus 9, Żytko 9 (1), Koszuta 7 (1), Bodych Ł. 3, Mieczkowski, Wróblewski.

Pozostałe wyniki 22 kolejki I ligi: Zagłębie Sosnowiec - Znicz Basket Pruszków 71:60, GKS Tychy - ACK UTH Rosa Radom 78:56, Pogoń Prudnik - Sokół Łańcut 63:82, Stal Ostrów Wielkopolski - GTK Gliwice 88:61, SKK Siedlce - Miasto Szkła Krosno 59:89, AZS Poznań - Astoria Bydgoszcz 62:73.