Koniec fantastycznej serii Kinga Szczecin w Orlen Basket Lidze

Zespół Kinga Szczecin nadal nie jest pewny 3. pozycji w tabeli ekstraklasy.
Zespół Kinga Szczecin nadal nie jest pewny 3. pozycji w tabeli ekstraklasy. Andrzej Szkocki
Mistrz Polski przed wyjazdem do Torunia mógł się pochwalić serią 12 wyjazdowych zwycięstw w ekstraklasie koszykarzy. Niespodziewanie jednak przegrał z Twardymi Piernikami.

Torunianie rozpoczęli spotkanie od czterech trójek, a King nie potrafił ich zatrzymać. Przewaga szybko urosła, ale goście ją kontrolowali. Wyczekali na kryzys rywali i zaatakowali po 15. minucie. Ze stanu 41:25 szybko zrobiło się 41:38, a w ostatniej minucie kwarty King nawet wyszedł na prowadzenie.

III kwarta wyrównana. King uciekł na 7 punktów i długo bronił przewagi. Ale w końcówce odsłony pękł. Decydowała ostatnia kwarta – Pierniki prawie cały czas byli na prowadzeniu, ale King był blisko. Dwie minuty przed końcem Andrzej Mazurczak doprowadził do remisu 86:86.

Kolejna akcja gospodarzy to niecelny rzut, zbiórka w ataku i skuteczne ponowienie. King odpowiedział trzema pudłami. Było nerwowo, trenerzy czarowali zmianami, a 8 sekund przed końcem Tony Diggs wykorzystał dwa rzuty osobiste i Toruń miał przewagę 4 oczek. Szybko różnicę zmniejszył Avery Woodson, ale Diggs po chwili znów wytrzymał ciśnienie z osobistych i ustalił wynik.

Niespodzianka? Na pewno tak. Z mocniejszymi zespołami King wygrywał na wyjeździe, ale konsekwencji na razie nie ma.

Co już wiemy w lidze? Najlepszym zespołem rundy zasadniczej został Anwil Włocławek. Mógł go jeszcze wyprzedzić Trefl Sopot, ale przegrał w niedzielę na swoim boisku ze Śląskiem Wrocław. Sopocianie będą na 2. miejscu.

King jest trzeci i taką pozycję utrzyma, jeśli w najbliższą sobotę – na koniec pierwszej części sezonu – wygra w Sopocie. Jeśli przegra, to może spaść nawet na 5. pozycję. Stanie się tak, jak swoje mecze wygrają Stal Ostrów i Legia Warszawa. Stal podejmie Zastal Zieloną Górę, a Legia zagra w Lublinie – mogą wygrać. Co oznacza 5. lokata? W ćwierćfinale zespół trafi na 4. drużynę i nie będzie miał atutu boiska. Jeśli King pozostanie na 3. miejscu – zmierzy się w ćwierćfinale z 6. zespołem (może to być Spójnia) z atutem boiska, a w półfinale pewnie z Treflem.

Twarde Pierniki Toruń - King Szczecin 92:88
Kwarty: 31:22, 13:26, 24:17, 24:23.
Twarde Pierniki: Diggs 24 (5), Smith 18 (2), Vucić 11, Kunc 6 (2), Sowiński 5 (1) – Cel 12 (2), Tomaszewski 9, Washington 7 (1), Lipiński 0, Diduszko 0.
King: Woodson 18 (4), Mazurczak 13 (1), Borowski 9 (2), Cuthbertson 8 (2), Udeze 5- Meier 17 (3), Kyser 15, Mobley 2, Nowakowski 1, Żołnierewicz 0.