Wilki gorsze od dzików. Szczecinianie przegrali ze Stelmetem 70:76 [zdjęcia]

an
Wilki Morskie Szczecin przegrały ze Stelmetem Zielona góra
Wilki Morskie Szczecin przegrały z wicemistrzami kraju, Stelmetem Zielona Góra 70:76 . Szaleńcza pogoń w końcówce szczecinian nie odwróciła losów meczu.
Wilki Morskie - Stelmet Zielona Góra

Gospodarze rozpoczęli mecz nieco nerwowo. Choć wynik meczu otworzył Uros Nikolić, to szybko zrobiło się 6:1 dla Stelmetu. Kolejne oczka szczecinianie zdobyli po dwójkowej akcji Rodney Green + Witalij Kowalenko, zakończonej wsadem tego drugiego. Gracze z Zielonej Góry rzadko mylili się za dwa punkty, dzięki czemu zdobywali przewagę i po pierwszej kwarcie prowadzili 24:16.

W drugiej kwarcie Stelmet utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie. Szczecinianom udało się zmniejszyć dystans na cztery oczka, ale chwila nieuwagi w obronie wystarczyła, by goście ponownie odjechali z wynikiem i kontrolowali przebieg spotkania. W przeciwieństwie do przyjezdnych Wilki miały problem ze skutecznością i po dwóch kwartach przegrywały 32:49.

Po zmianie stron Wilki za sprawą Greena próbowały niwelować przewagę rywali, ale ta i tak oscylowała w granicy kilkunastu oczek (37:54). Trzecią kwartę szczecinianie wygrali, ale końcowy wynik i tak był na korzyść gości, którzy prowadzili 63:49. Wydawać by się mogło, że przewaga Stelmetu była niezagrożona, ale w ostatniej części Wilki wrzuciły piąty bieg i przegrywały ośmioma punktami. Zdeterminowani gospodarze sukcesywnie zmniejszali różnicę i na minutę przed końcem tracili już tylko cztery oczka, ale losów spotkania nie udało im się odwrócić.

Najwięcej punktów dla gości zdobył Quinton Hosley (20).

W następnej kolejce Wilki zmierzą się na wyjeździe z Energą Czarnymi Słupsk.

Wilki Morskie Szczecin - Stelmet Zielona Góra 70:76 (16:24, 16:25, 17:14, 21:13)

Wilki: Kikowski 16, Kowalenko 12, Marinković 11, Nikolić 10, Green 9, Flieger 7, Wright 5, Bojko 0.