Aż 16 bramek w meczu Pogoni '04 w Krakowie

(an)
W Szczecinie Wisła wygrała 7:2.
W Szczecinie Wisła wygrała 7:2. archiwum
Niestety, aż 10 zdobyła Wisła Krakbet. Do przerwy szczecinianie prowadzili 3:0.

Pierwsza połowa meczu należała do Portowców. Dobra gra w obronie, skuteczność w ataku i spokojne rozgrywanie akcji zaowocowały trzybramkowym prowadzeniem.

Prawdziwe strzelanie rozpoczęło się po przerwie. Wystarczyły cztery minuty drugiej części meczu, by padło w sumie pięć bramek. Mimo stanu 5:5 żaden z zespołów nie zwalniał tempa. Gdy czerwoną kartkę ujrzał Adrian Pater, szczecinianie przez dwie minuty grali w przewadze, ale nie zamienili jej na bramkę.

Oba zespoły strzelały, a przy stanie 8:6 Portowcy postawili wszystko na jedną kartę i wycofali bramkarza. W lotnego wcielił się Oleksandr Shamotii, ale ten zabieg nie pomógł szczecinianom odwrócić losów spotkania. Do bramki trafiali tylko gospodarze, ustalając wynik meczu na 10:6.

W następnej kolejce Pogoń '04 zagra w Szczecinie z Gwiazdą Ruda Śląska

Wisła Krakbet Kraków - Pogoń '04 Szczecin 10:6 (0:3)
Bramki: Tubacki 3 (1, 2, 27), Shamotii (14), Kubik (23), Bugański (36) - Wojciechowski 2 (21, 22), Zastawnik (23), Budniak (24), Koval 2 (30, 39), Bondar 3 (36, 38, 39), Czech (37).
Czerwone kartki: Pater (32) - Kubik (36)
Pogoń: Kubrak, Koszmider - Bugański, Tubacki, Jakubiak, Gepert, Sharovara, Jurczak, Shamotii, Kubik, Maćkiewicz.