Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na Aleję Kwiatową wkroczą studenci Akademii Sztuki. Aleja ożyje

Małgorzata Klimczak
Już w najbliższych miesiącach czeka nas kilka wydarzeń artystycznych, w które mogą się zaangażować wszyscy mieszkańcy Szczecina.
Już w najbliższych miesiącach czeka nas kilka wydarzeń artystycznych, w które mogą się zaangażować wszyscy mieszkańcy Szczecina. Sebastian Wołosz
Grupa twórców i animatorów kultury zamierza wspólnie ożywić Aleję Kwiatową.

Już w najbliższych miesiącach czeka nas kilka wydarzeń artystycznych, w które mogą się zaangażować wszyscy mieszkańcy Szczecina.

- Nasz projekt ma rozbudzić kreatywność wśród szczecinian, dlatego wszystkie wydarzenia zakładają ich aktywny udział w wydarzeniach - mówi Rafał Roguszka, dyrektor 13muz.

Wszystko wystartuje podczas Europejskiej Nocy Muzeów. Wtedy na Aleję Kwiatową wkroczą studenci Akademii Sztuki.

- Wymyśliliśmy projekt Obrazy Jednej Nocy - mówi Bartosz Otocki, wykładowca AS. - To będzie happening, podczas którego studenci będą tworzyli 1000 obrazów. Na wielkim rusztowaniu studenci zaczną chlapać farbą, a potem to rusztowanie zostanie pocięte na mniejsze kawałki. Każda praca będzie oznakowana stemplem i będzie ją można kupić za złotówkę.

Druga część akcji to będzie wystawa prac studentów AS. Nie tylko prace malarskie, ale również wideo i fotografie.

1 czerwca Fundacja Las Sztuki zorganizuje dla dzieci happening z udziałem artystów pod hasłem: wspólne budowanie instalacji. Dzieci oczywiście będą miały w tym projekcie aktywny udział.

26 czerwca rozpoczną się inSPIRACJE, festiwal sztuk wizualnych pod hasłem "Extereme".

- Zamierzamy wyjść z pracami na zewnątrz - mówi Krzysztof KED Olszewski, dyrektor artystyczny 13muz. - Na Alei Kwiatowej powstanie instalacja - wielka huśtawka, której autorem jest jeden z laureatów tegorocznego konkursu - Piotr Paluch.

Zaproszony na festiwal Piotr Kwiek wspólnie z innymi performerami stworzy w Alei specjalny performance.

20 lipca stowarzyszenie Onomatopeja zaproponuje improwizacje dźwiękowe w wykonaniu muzyków. Będą dwa stanowiska do samplowania.

- Chcemy potraktować tę część miasta jako kadr filmowy, do którego muzyka będzie tworzona na żywo. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako muzyk - mówi Tomek Tomaszewski z Onomatopeji.

Całość projektu wspiera firma Mas, która dzierżawi Meeting Point. Na ten cel przeznaczyła 12 tys. zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński