4. liga podkarpacka. Sokół Kolbuszowa Dolna wygrał ósmy ligowy mecz z rzędu. Tym razem okazał się lepszy od Legionu Pilzno

Marcin Jastrzębski
facebook.com/SokolKD
Gracze Sokoła Kolbuszowa Dolna nie zwalniają tempa. W środowej kolejce pokonali na własnym boisku wyżej notowanego rywala z Pilzna. Po tej wygranej awansowali na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Miejscowi otworzyli wynik po trafieniu Antoniego Patli. Młody zawodnik zaczął mecz na ławce rezerwowych, ale po kwadransie wszedł na plac gry i niedługo przed przerwą zdobył gola na 1:0.

Mecz obfitował w podbramkowe sytuacje z obu stron. Goście zagrozili kilka razy bramce Michała Lewandowskiego, ale brakowało im skuteczności.

Ostatnie minuty meczu Sokół grał w osłabieniu, bo po dwóch żółtych kartkach (w konsekwencji czerwonej) boisko musiał opuścić Kacper Marszalik.

Legion zaryzykował, a miejscowi poszukali swoich szans w kontrach. Jedną z nich na gola zamienił już w doliczonym czasie gry Krystian Bik.

Sokół Kolbuszowa Dolna – Legion Pilzno 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Patla 40, 2:0 Bik 90+5.

Sokół Kolbuszowa Dolna: M. Lewandowski – Skowron (15 Patla), Khorolskyi, Drelich – Cyganowski (66 Bik), Wątróbski (77 Misiak), Marszalik, Mokrzycki (91 P. Lewandowski), Mazurek – Nowak (66 Kilian), Szczurek (87 Siembab). Trener Marcin Wołowiec.

Legion Pilzno: Maniecki – Nytko (87 Nawała), Tubek, Mazur, Czyż – Pęcak, Czyjt (67 Buras), Kędzior, Chmura (91 Łazarowicz) – Syguła, Barycza. Trener Łukasz Bartkowski.

Sędziował: Jakubowski (Stalowa Wola)
Żółte kartki: Marszalik, Khorolskyi, Patla, Szczurek, Misiak – Barycza, Czyż, Syguła
Czerwona kartka: Marszalik (89, druga żółta)