"Zero-czwórka" podtrzymała dobrą passę

Anna Pasztor
Szczecińscy futsaliści są na drugim miejscu w tabeli.
Szczecińscy futsaliści są na drugim miejscu w tabeli. Andrzej Szkocki
Pogoń '04 Szczecin pokonała Red Dragons Pniewy 4:1. Gospodarze grali lepiej i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Pogoń od początku narzuciła swoje tempo gry i na efekty nie trzeba było długo czekać. Ostrzeliwanie bramki Łukasza Błaszczyka sukcesem zakończyło się w 5. minucie, gdy w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki wpakował Mateusz Jakubiak. Pogoń podwyższyła na 2:0, a przewagę gospodarzy w pierwszej połowie przypieczętował Jakubiak, strzelając na 3:0. Z trzema bramkami zaliczki Portowcy spokojnie schodzili na przerwę.

Początek drugiej części meczu należał do gości. Zawodnicy Red Dragons nie mieli nic do stracenia, dlatego regularnie sprawdzali dyspozycję Kamila Lasika. Gospodarze jednak też próbowali atakować, choć nie z taką częstotliwością jak w pierwszej połowie. Gdy wyszli na czterobramkowe prowadzenie, to goście podjęli ryzyko i wycofali bramkarza. Gra w przewadze dała im jednak tylko honorowe trafienie.

Pogoń utrzymała pozycję wicelidera ekstraklasy.

Pogoń '04 Szczecin - Red Dragons Pniewy 4:1 (3:0)
Bramki:Jakubiak 3 (5, 19, 30), Jonczyk (11) - Stankowiak (36).
Pogoń '04: Lasik, Koszmider - Bugański, Jonczyk, Tubacki, Jakubiak, Kubik, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.