Jak wygląda polskie życie seksualne. 25% kobiet i 33%...

  Jak wygląda polskie życie seksualne. 25% kobiet i 33% mężczyzn regularnie zdradza

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Jak wygląda polskie życie seksualne. 25% kobiet i 33% mężczyzn regularnie zdradza
  Co naprawdę dzieje się w polskiej sypialni? Czy jesteśmy narodem który ma opory przed eksperymentami w łóżku, czy to kolejny, wymyślony przez cudzoziemców stereotyp Polaka konserwatysty?
  Jak wygląda polskie życie seksualne. 25% kobiet i 33% mężczyzn regularnie zdradza
  Według raportów "Światowego badania jakości życia seksualnego" firmy Durex, mamy najmniejszą liczbę partnerów seksualnych w Europie. Jednocześnie jednak średnio 25 procent polskich kobiet i 33 procent mężczyzn regularnie zdradza. Skąd więc bierze się nasz wstyd i jak z tym wstydem walczyć?

  Specjaliści w dziedzinie ludzkiej seksualności jako jedną z przyczyn polskiego "sypialnianego opanowania" wymieniają system społeczny, w którym rola kościoła mimo wszystko niezmiennie odgrywa istotną rolę. Poligamia jest w naszym społeczeństwie traktowana jako anomalia, a sypianie z kilkoma parterami postrzegane wyraźnie pejoratywnie.

  Dla porównania na Kubie uprawianie seksu z przypadkowym kochankiem jest jak taniec - codzienne praktykowanie go z licznymi partnerami jest na porządku dziennym. Dla wielu Polaków tymczasem seks jest wciąż tematem wstydliwym. Nie bardzo wiemy jak rozmawiać o nim z dziećmi, jakich używać słów opisując na przykład kobiece czy męskie okolice intymne.

  Czy kochając się towarzyszą nam kompleksy? Skąd się biorą? Okazuje się, że problemy z akceptacją swojej seksualności mają nie tylko osoby mniej atrakcyjne fizycznie. Nagość bowiem nie przez wszystkich postrzegana jest jako piękno, a wpajane przez lata konserwatywne poglądy są poniekąd przyczyną naszego krytycyzmu wobec własnego ciała. Jak z tym walczyć?

  Wiktor Koszycki, specjalista w dziedzinie ludzkich feromonów twierdzi, że eksperymenty w łóżku to świetny sposób na przełamanie barier wstydu. Jeśli relacje partnerskie są emocjonalnie bliskie, nawet nieudane próby będą przyjemnym doświadczeniem.

  - Nasze ciało emituje feromony, które przyciągają partnera podobnie jak magnes i działają na jego podświadomość dodając również seksualnej odwagi. Kiedy znajdujemy się w sytuacji intymnej, ilość wydzielanych wraz z potem feromonów jest większa. Czujemy dzięki temu silne podniecenie, co z kolei powoduje, że słabiej kontrolujemy nasze reakcje. Związki te są więc poniekąd przyczyną naszego seksualnego podniecenia - tłumaczy Koszycki.
  Korzystanie z syntetycznie wytwarzanych feromonów to jedno z rozwiązań na dodanie seksualnej odwagi. Liczne gadżety, które stosujemy w łóżku są z kolei świetnym pomysłem na urozmaicenie gorącego już seksu. Na te decydujemy się stosunkowo częściej, co zauważyć można chociażby poprzez wzrastającą sprzedaż produktów z sexshopów. Co ciekawe, sklepy te chętniej odwiedzamy latem, kiedy nasze libido, dzięki silnym promieniom słonecznym, znacznie wzrasta.

  Może więc jednak przestajemy się wstydzić? W końcu ideał wychudzonego kobiecego ciała i idealnie wrzeźbionego męskiego torsu jest już dawno pasée? Być może warto więc, zamiast pamiętać o kompleksach, pomyśleć o zdrowotnych korzyściach jakie wiążą się z uprawianiem seksu. Jego praktykowanie przecież uelastycznia skórę, przyspiesza krążenie krwi czy chociażby skutecznie poprawia nastrój.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Wszystkie komentarze (3) forum.gs24.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   GS24 poleca:

   Wideo