Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zakończył się nabór do szkół ponadgimnazjalnych. W Szczecinie chcą leczyć i gotować

Małgorzata Klimczak
O tym, kto się dostał do wymarzonej szkoły, uczniowie dowiedzą się 4 lipca.
O tym, kto się dostał do wymarzonej szkoły, uczniowie dowiedzą się 4 lipca. sxc.hu
Największą popularnością cieszą się kierunki techniczne. Wśród liceów - "Pobożniak", czyli II LO - wynika ze wstępnych analiz naboru do szkół ponagimnazjalnych.

W liceach dużą popularnością cieszą klasy, które przygotowują do studiowania medycyny.

W II LO największą popularnością cieszy się klasa "h" o profilu biologiczno-chemiczno-fizycznym, gdzie jest 104 kandydatów na 30 miejsc. W tej szkole jest też dużo chętnych do klasy przygotowującej do międzynarodowej matury. Tutaj na 32 miejsca jest 70 ubiegających się o przyjęcie.

Również w I LO jest dużo chętnych do klasy biologiczno-chemicznej - 70 kandydatów na 30 miejsc. Do klasy o profilu europejsko-lingwistycznym chce chodzić 56 osób, a jest tylko 30 miejsc. Klasa ta oferuje: 5 godzin języka angielskiego i 3 godziny języka włoskiego tygodniowo oraz możliwość nauki języka rosyjskiego w ramach zajęć pozalekcyjnych.

W V LO jest 130 kandydatów na 60 miejsc do klasy o profilu medycznym. Natomiast do klasy o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym jest 38 kandydatów na 30 miejsc.

W VII LO dużym zainteresowaniem cieszy się nowa klasa mundurowa, do której jest 53 kandydatów na 30 miejsc.

Jeśli chodzi o technika to najpopularniejszym kierunkiem jest technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych. W Zespole Szkół nr 6 na ten pierwszy kierunek wpłynęło 65 podań na 30 miejsc, a na ten drugi - 93 podania na 60 miejsc.

W Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych technikiem informatykiem chce zostać 85 osób, dla których przygotowano 60 miejsc.

Duża liczba podań wpłynęła na kierunek technik samochodowy w Zespole Szkół Samochodowych - 136, ale czeka na nich sporo miejsc - 120.

W Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej technikiem nawigacji morskiej chce zostać 98 osób (30 miejsc), a technikiem informatykiem w klasie wojskowej - 94 osoby (30).

- Jesteśmy zadowoleni, bo mamy jedną z największych w Szczecinie liczbę chętnych aplikujących do naszej szkoły - mówi Elżbieta Moskal, dyrektor ZCEMiP. - Chcielibyśmy, żeby nabór był większy na pozostałe kierunki, bo nie mamy pełnego naboru na kierunek technik budowy okrętów, który został uruchomiony na zamówienie. Ale jest to kierunek wskazywany jako druga preferencja, więc liczymy, że się nabór uda.

Ostatni tydzień roku szkolnego to czas, kiedy uczniowie zmieniają preferencje.
W niektórych szkołach w poszczególnych klasach jest tak małe zainteresowanie, że wydział oświaty będzie musiał podjąć decyzję o ich zamknięciu. Małe zainteresowanie jest nauką w Centrum Edukacji Ogrodniczej, nie ma chętnych do zawodu hydraulika, murarza-tynkarza, elektryków i monterów w Zespole Szkół nr 4.

O tym, kto się dostał do wymarzonej szkoły, uczniowie dowiedzą się 4 lipca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński