Wilki Morskie przegrały, ale i tak zagrają w play off!

Anna Pasztor
Russell Robinson zdobył siedem punktów i miał sześć asyst.
Russell Robinson zdobył siedem punktów i miał sześć asyst. Andrzej Szkocki
Koszykarze King Wilków Morskich Szczecin przegrali we własnej hali z Asseco Gdynia 100:106. Wataha zapewniła sobie jednak awans do play off, ponieważ w sobotę Turów Zgorzelec przegrał z Czarnymi Słupsk 71:93.

To spotkanie było szczególne nie tylko dla układu ligowej tabeli, ale także z powodu obecności trenera reprezentacji, Mike'a Taylora.

Wilki zaliczyły nieco nerwowy początek, spóźniały się w obronie, przez co Asseco trafiało z dystansu i prowadziło pięcioma punktami. Gospodarze jednak szybko złapali swój rytm i zaczęli pokazywać taką koszykówkę, jak w ostatnich spotkaniach. Ustabilizowała się gra w ataku i zaczęło wpadać z dystansu. W samej pierwszej połowie Wilki trafiły 67 proc. rzutów za trzy punkty. Nieźle wyglądało też kreowanie gry i zagrania do podkoszowych. Kibicom mogły podobać się efektowne wsady C. J. Aikena, który z różnych pozycji pakował piłkę do kosza. Do przerwy gospodarze wygrywali 52:48.

W trzeciej kwarcie celowniki Wilków się zacięły, za to skuteczniejsi okazywali się goście. Przyjezdni szybko trafili pięć trójek i prowadzili 64:58. Szczególnie rozstrzelali się Anthony Hickey (cztery trójki w samej trzeciej kwarcie). Straty sukcesywnie odrabiał Paweł Kikowski, dając swoją grą jasny sygnał trenerowi, że jest w formie, by znaleźć się w kadrze. W ostatniej kwarcie Wilki musiały gonić wynik, ale mimo zaciętej końcówki nie udało im się odwrócić losów meczu.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Kikowski ( 21 punktów, 4 asysty), w zespole gości nie do powstrzymania okazał się Hickey (30 punktów, 5 asyst).

Wilki Morskie Szczecin - Asseco Gdynia 100:106 (32:25, 20:23, 21:30, 27:28)
Wilki: Kikowski 21, Majewski 16, Gaines 16, Leończyk 13, Brown 10, Aiken 9, Robinson 7, Galdikas 6, Nowakowski 2, Garbacz 0, Majcherek 0.