Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Szczecina straszy ruinami. Mimo obietnic

Marek Rudnicki
Oto efekt marcowych zapewnień szwedzkiego inwestora i wiceprezydenta o terminie zakończenia inwestycji. Termin wyremontowania pierwszej kamienicy upłynął już we wrześniu 2014 roku.
Oto efekt marcowych zapewnień szwedzkiego inwestora i wiceprezydenta o terminie zakończenia inwestycji. Termin wyremontowania pierwszej kamienicy upłynął już we wrześniu 2014 roku. Andrzej Szkocki
Umowa z 2012 r. zakładała 60 miesięcy - cały proces inwestycyjny. W ciągu 36 miesięcy mają być wyremontowane 3 pierwsze kamienice. I co?

W marcu tego roku na posiedzeniu komisji gospodarki komunalnej, ochrony środowiska i rewitalizacji szwedzki inwestor, Magnus Isaksson zapewnił radnych:

- Do końca tego roku będą gotowe elewacje kamienic.

Wystarczy przejść się ulicami Obrońców Stalingradu i Śląskiej, aby zobaczyć, że nie dotrzymał obietnicy. Również w marcu w wywiadzie dla mediów wiceprezydent Piotr Mync pytany przez dziennikarkę, czy kamienice przy ul. Śląskiej 45, 46 i 48 będą już gotowe w tym roku odpowiedział:

- Może te kamienice będą gotowe nie w czerwcu tego roku, ale na pewno w tym roku.

A na dodatkowe pytanie: - Wierzy pan w to? - stwierdził: - Tak, może pani napisać, że wierzę.

Zobacz więcej: Co się dzieje z kamienicami przy ul. Śląskiej w Szczecinie? Szwed zdradził jaki jest stan prac

Umowę na renowację kamienic podpisało w 2012 r. Szczecińskie Centrum Renowacyjne. Inwestor zobowiązał się wówczas kupić kamienice przy ul. Śląskiej nr 45, 46, 47 i 48 oraz kolejne przy ul. Obrońców Stalingradu nr 12 i 13.

Budynki frontowe od strony ul. Śląskiej miały być wyremontowane, a oficynowe wyburzone. W tych przy ul. Obrońców Stalingradu zapowiedział budowę hotelu przynajmniej trzygwiazdkowego.

W trakcie doszło do skandalu, który zbulwersował radnych, których o niczym nie poinformowano. A mianowicie, do cichej sprzedaży szwedzkiemu inwestorowi parterów czterech kamienic przy ul. Śląskiej. A jeszcze w 2013 r. na zapytania radnych miasto tłumaczyło, że partery „dają możliwość kształtowania przestrzeni publicznej i po to właśnie pozostawiono je jako własność miasta”.

Takie działanie sprawca, TBS Prawobrzeże, które przejęło majątek po zlikwidowanym SCR tłumaczyło „racjonalnością postępowania”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński