Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

70 filmów na 70 lecie Szczecina. Nietypowe spotkanie w Starej Rzeźni

red.
archiwum
Kolejne spotkanie z cyklu "70 filmów na 70 lecie Szczecina" już dziś w Starej Rzeźni.

W sali Iluzjon w Stara Rzeźnia w Szczecinie o godzinie 18, bedzie można zobaczyć projekcje filmów i spotkać się z ich autorami.

Tego wieczoru odbędą się projekcje reportaży filmowych:

„Ubierz mnie” z pozoru niewinny eksperyment w gronie rodziny i najbliższych, polegający na „ubieraniu”, pozwala spojrzeć na ubiór jako część tożsamości, przynależności pokoleniowej, społecznej, kulturowej oraz płciowej.

reżyseria: Małgorzata Goliszewska Małgorzata Goliszewska – artystka multimedialna, absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie. Pracuje z różnymi mediami (film, wideo, obiekty, instalacje, fotografia, performance, tekst, dźwięk, rysunek). Interesuje ją badanie i poszerzanie granic dokumentu oraz bezpośrednia praca z drugim człowiekiem

„Do widzenia” Codzienność i marzenia młodej kobiety poruszającej się po omacku w świecie intensywnych dźwięków i zapachów. Kobiety zależnej od miłości bliskich.

Reżyseria: Natalia Kierasińska

Zdjęcia i montaż: Artur Ettinger

„Mój pierwszy raz” zwykły dzień pana Henia, w którym po raz pierwszy zdarzyło się coś „niezwykłego”

reżyseria: Krzysztof Kuźnicki

„Tu jest Polska” impresyjna opowieść o Szczecinie do muzyki Eugeniusza Rudnika

Reżyseria: Patryk Brodniewicz

Patryk Brodniewicz – grafik, rysownik, fotografik. Zawodowo zajmuje się animacją komputerową. Jest zwolennikiem hiperrealizmu w sztuce. Tworzy prace w różnej technice i różnych stylach plastycznych. Używa wszelkich dostępnych narzędzi – od ołówka, pędzla, przez aerograf, aparat fotograficzny, komputer, do młotka, kombinerek i śrubokręta.

„Kolorowy Szczecin” Szczecin w 1967 r. , realizacja Małgorzata Frymus

„Historie z celuloidu” Dokument jest opisem trzech historii z lat 60., 70. i 80. XX wieku. Kopie odnaleziono w amatorskich klubach filmowych Szczecina i poddano digitalizacji. Zaprezentowanie archiwalnych dokumentów lokalnej publiczności pokazało, że filmy te nie tylko potrafią żyć swoim drugim życiem, ale – co było nie do przewidzenia – zmieniają prywatne życie pokolenia rodzin dawnych bohaterów ekranowych i twórców tamtych filmów.

Reżyseria: Małgorzata Frymus

Producent MUFI Kompania Muzyczno-Filmowa Bartosz Piekarczyk

Małgorzata Frymus – Szczecinianka. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i łódzkiej „Filmówki” czyli Państowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Dziennikarka i publicystka Polskiego Radia Szczecin zajmująca się kulturą, współtwórca min programów „Trochę Kultury” i „Posydeńki”- audycji dla ukraińskiej mniejszości narodowej. Współpracowała z Telewizją Polską oddział w Szczecinie. Zrealizowała kilknaście programów i reportaży telewizyjnych. Wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego. Związana od lat ze Stowarzyszeniem OFFicyna, Zachętą Sztuki Współczesnej i Stowarzyszeniem Ińskie Lato Filmowe.

Na "srebrnym ekranie" zobaczymy też krótkie formy filmowe przedstawiających treningi i kulisy z życia piłkarzy Pogoni Szczecin zrealizowane przez Artura Bańko -dziennikarza sportowego Pogoń TV,.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński