Pięć goli na 70-lecie Drawy Drawsko. Mocny skład wicelidera

mc
Jakub Czerwiński (z lewej) dowodził obroną Pogoni w 1. połowie
Jakub Czerwiński (z lewej) dowodził obroną Pogoni w 1. połowie Wiola Ufland / Pogoń Szczecin
Pogoń Szczecin rozegrała sparing z Drawą w ramach obchodów 70-lecia klubu z Drawska. Portowcy wygrali 4:1. Ich kolejny mecz ligowy 19 października z Zagłębiem Lubin

Mecz odbył się w Drawsku i zgromadził sporą widownię. Nic dziwnego, z Drawą grał wicelider ekstraklasy i trener Czesław Michniewicz nie zawiódł kibiców. W pierwszej połowie zagrała dość silna jedenastka. Nie było tylko Jarosława Fojuta i Sebastiana Rudola.

Pogoń objęła prowadzenie w 15. minucie. Znajdujący się w dobrej formie Adam Frączczak wpadł w pole karne i uderzył na bramkę Drawy. W niej stał Grzegorz Otocki. Były Portowiec odbił strzał Frączczaka, ale wobec dobitki Łukasza Zwolińskiego był bez szans. Na 2:0 podwyższył młody pomocnik Jakub Piotrowski, strzałem z narożnika pola karnego. Jeszcze w pierwszej połowie było właściwie po meczu. Do siatki trzecioligowca trafił Takafumi Akahoshi ładnym strzałem zza pola karnego.

W drugiej połowie na boisku pojawili się zmiennicy. Do siatki trafił ponownie Zwoliński, a honorowego gola dla gospodarzy uzyskał Mateusz Owedyk.

Drawa Drawsko Pomorskie - Pogoń Szczecin 1:4 (0:3)

Bramki: Owedyk (90) - Zwoliński 2 (15, 80), J. Piotrowski (30) Akahoshi (45).

Pogoń: Słowik - Danielak, Czerwiński, S. Murawski, Lewandowski, Małecki, J. Piotrowski, R. Murawski, Akahoshi, Frączczak, Zwoliński. W drugiej połowie grali: Kudła, Matras, Murayama, Zieliński, Chouwer, Stańczyk.