Imponująca fontanna na Wałach Chrobrego w Szczecinie ruszy w...

Imponująca fontanna na Wałach Chrobrego w Szczecinie ruszy w czerwcu [wizualizacje, zdjęcia]

pit

Głos Szczeciński

Aktualizacja:

Głos Szczeciński

Imponująca fontanna na Wałach Chrobrego w Szczecinie ruszy w czerwcu [wizualizacje, zdjęcia]
1/5

Przejdź do
galerii zdjęć

©ZUK

Dobiega końca remont fontanny na Wałach Chrobrego w Szczecinie, Zostanie uruchomiona już w czerwcu. Będzie monitorowana, podświetlona i całkowicie odnowiona.
Remont fontanny w żaden sposób nie zmienia jej zabytkowego charakteru. Pewne jest natomiast, że już w czerwcu Szczecin zyska kolejną przepiękną, podświetloną atrakcję. Miejsce spotkań wielu mieszkańców.
Modernizacja kosztuje ponad 3 miliony złotych. W ramach tej kwoty przybyła nowa posadzka i stacja filtrów. Na liście prac znalazły się także roboty malarskie oraz związane z instalacją wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną.
Lista obejmuje również m.in. remont pomieszczeń technicznych, konserwację obrzeża kamiennego misy fontanny oraz maszkaronów. Wykonane zostało także odwodnienie szczelinowe wokół placu, zrobiona nawierzchnia placu z płyt granitowych. Wszystkie prace prowadzone są pod nadzorem konserwatora zabytków.
Największe wrażenie robi jednak podświetlenie fontanny. Przygotowane jest w taki sposób, by obiekt był już widoczny z daleka. Fontanna będzie tryskała już nie jednym strumieniem, jak do tej pory - a kilkoma podświetlonymi. Dla zwiększenia bezpieczeństwa obiekt będzie monitorowany.
Inwestycję współfinansuje Unia Europejska.


Czytaj e-wydanie »

Komentarze

Wszystkie komentarze (7) forum.gs24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GS24 poleca

Wideo