Zamieć w Szczecinie. Na drogach bardzo ślisko. Może spaść 20...

Zamieć w Szczecinie. Na drogach bardzo ślisko. Może spaść 20 cm śniegu

(ta)

Głos Szczeciński

Aktualizacja:

Głos Szczeciński

Zamieć w Szczecinie. Na drogach bardzo ślisko. Może spaść 20 cm śniegu

Śnieg w Szczecinie zaczął sypać około godz. 12. Zdjęcie skrzyżowania ul. Klonowica i ul. Zawadzkiego przesłali nam Internauci ©Internauta

Zgodnie z zapowiedziami Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie zaczął intensywnie padać śnieg. <b>Czekamy na Wasze e-maile na alarm@gs24.pl.</b>
Zamieć w Szczecinie. Na drogach bardzo ślisko. Może spaść 20 cm śniegu

Śnieg w Szczecinie zaczął sypać około godz. 12. Zdjęcie skrzyżowania ul. Klonowica i ul. Zawadzkiego przesłali nam Internauci ©Internauta

18 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Szczecińskiego

Śnieżyca w Szczecinie - 9 grudnia

Śnieżyca w Szczecinie - 9 grudnia

Link do głównego zdjęcia

©Andrzej Szkocki


Pani Weronika przesłała nam zdjęcie z Golczewa. - Droga, jak widać nie odśnieżona, nieposypana. Widać ZZDW z Koszalina nie może tutaj dotrzeć - komentuje. Internautka Weronika

Pani Weronika przesłała nam zdjęcie z Golczewa. - Droga, jak widać nie odśnieżona, nieposypana. Widać ZZDW z Koszalina nie może tutaj dotrzeć - komentuje.
(fot. Internautka Weronika)

Na drogach i chodnikach jest bardzo ślisko. Są pierwsze kolizje. Policja apeluje o ostrożność.

Pługi i piaskarki wyjechały na trasy. Na lewobrzeżu Szczecina jeździ 17 posypywarek i 11 pługów, na prawobrzeżu 10 pługopiaskarek.
Na terenie miasta przystanki odśnieża 60 osób.

Może spaść nawet 20 cm śnieguDziś na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego może spaść nawet 20 cm śniegu.

W Szczecinie śnieg pada intensywnie od blisko godziny. W wielu miejscach drogi są całkowicie białe.

- W kilku miejscach doszło już do kolizji - informuje dyżurny komendy policji w Szczecinie. - Na szczęście nie doszło do poważnych wypadków.

Na ulicy Strzałowskiej kolizję miał tramwaj linii nr 6. Mogą być kilkunastominutowe opóźnienia. W regionie póki co nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń.

Na drogach jest jednak bardzo ślisko. Policja apeluje o ostrożność i dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków.

Śnieg ma padać aż do poniedziałku (10. grudnia) rano. W tym czasie może napadać od 5 do nawet 20 centymetrów śniegu. Do tego będzie silnie wiało - w porywach do nawet 50 km/h.

O godz. 11 na drogach krajowych województwa zachodniopomorskiego pracowało 5 pługów, 3 solarki i 6 pługosolarek - wynika z najnowszego raportu od Dyżurnego Punktu Informacji Drogowej GDDKiA Oddział w Szczecinie

Mapa kamer monitorujących drogi w województwie zachodniopomorskim

Jaka będzie pogoda w Szczecinie i w okolicy?W nocy z niedzieli na poniedziałek cały czas będzie padać śnieg. Termometry wskazywać mają ok. -4 st. Celsjusza. Warunki na drodze dodatkowo utrudniać będzie silny południowy i południowo-wschodni wiatr, który będzie powodował zamiecie i zawieje.

Zima da o sobie znać do końca tygodnia. W poniedziałek wciąż ma padać śnieg. Opady będą jednak słabsze niż w niedzielę.

- W poniedziałek wciąż będzie mroźno - mówi Krzysztof Ścibor z Biura Prognoz Pogody Calvus. - Termometry wskażą od -1 do -3 stopni Celsjusza. Wschodni wiatr będzie jednak potęgował uczucie chłodu. Temperatura odczuwalna może wynosić nawet -10 stopni Celsjusza.

We wtorek temperatura w regionie wyniesie od -1 do -2 stopni Celsjusza. Wciąż możliwe są przelotne opady śniegu. W środę nieco się ociepli. W Szczecinie termometry wskazywać będą 0 stopni, a nad morzem 1 stopień Celsjusza. Wiatr osłabnie.

- Od czwartku znów będzie mroźno - mówi Krzysztof Ścibor. - Temperatura spadnie do -2 stopni. W piątek do nawet -6 stopni. Pod koniec tygodnia nie powinno jednak już padać, przejaśni się i zza chmur wyjdzie słońce. W weekend temperatura wyniesie od -6 do -5 stopni w dzień, nocami będzie spadać do nawet -10 stopni Celsjusza.

Czekamy na Wasze informacje i zdjęcia! Piszcie na alarm@gs24.plUWAGA Internauci! Macie zdjęcia zimy? Informacje o utrudnieniach? Widzieliście jakieś ważne zdarzenia?

Piszcie do nas na adres alarm@gs24.pl.

Nowa odsłona Alarmu24.

Teraz możesz nas poinformować o wydarzeniu w błyskawiczny sposób! Kliknij i zobacz jak to zrobić.

Zima w Szczecinie:

Ślisko na drogach, są utrudnienia. Pociąg z Krakowa ma 3 godz. opóźnienia

Zima w Szczecinie: Piaskarki i pługi w gotowości

Nie odśnieżyli ulicy? Zobacz, gdzie to zgłosić

Prognoza pogody: Weekend i święta mają być białe

Pierwszy większy śnieg i kolizje, pęknięte szyny i opóźnienia komunikacji miejskiej

Korki, kolizje, opóźnienia, czyli znowu zaskoczyła nas zima [wideo]


Czytaj e-wydanie »

Komentarze

Wszystkie komentarze (19) forum.gs24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

GS24 poleca

Wybierz z nami osobowość telewizyjną 55-lecia. Czekamy na kandydatów!

Wybierz z nami osobowość telewizyjną 55-lecia. Czekamy na kandydatów!

Lista najbardziej awaryjnych aut

Lista najbardziej awaryjnych aut

Sprawdź program na cały tydzień!

Sprawdź program na cały tydzień!