Na Taczaka powstanie piękny park

Na Taczaka powstanie piękny park

(ta)

Głos Szczeciński

Aktualizacja:

Głos Szczeciński

Na Taczaka powstanie piękny park
Na Taczaka powstanie piękny park

Po zagospodarowaniu obszar przy ul. Kutrzeby zostanie podzielony na cztery główne części. Zadowoleni będą miłośnicy sportów, czworonogów, rozrywki, a także rodzice i dzieci. ©Fot. Wizualizacja UM Szczecin

Boiska, plac zabaw, wybieg dla psów, trasa dla rolkarzy i ścieżka zdrowia - tak ma wkrótce wyglądać teren przy ul. Taczaka.
Największą przemianę przejdzie obszar między ulicami Taczaka i Kutrzeby. Pojawi się tu międzyosiedlowy park rekreacyjny.

- Powstanie kompleks rekreacyjno-sportowy o powierzchni ok. 3 ha - informuje Tomasz Klek ze szczecińskiego magistratu. - Znajdą się tam boiska do gry w piłkę nożną, siatkową i koszową, stół do ping-ponga, stolik do gry w szachy i plac zabaw.

Maluchy będą miały do dyspozycji nie tylko piaskownicę, ale też drewniane domki, ślizgawkę i karuzelę.
Nieopodal mieszkańcy będą mogli na specjalnie wyznaczonym placu zorganizować osiedlową imprezę plenerową. Na stworzonej do tego polanie wybudowana zostanie niewielka scena z miejscami siedzącymi dla odwiedzających. Pojawią się także zadaszone drewniane wiaty i stoły z ławkami. Obok ma znaleźć się wybieg dla psów ze specjalnymi przeszkodami dla czworonogów.

- Uzyskaliśmy już pozwolenie na realizację tej inwestycji. - mówi Klek. - Jednocześnie zgłosiliśmy to zadanie do dofinansowania w ramach naboru RPO WZ do Urzędu Marszałkowskiego. Zadanie jest ujęte w budżecie na lata 2011-2012. Jeśli otrzymamy dofinansowanie z Unii Europejskiej, przystąpimy do realizacji.

Po tej samej stronie ulicy Taczaka ma powstać także trasa dla rolkarzy, która będzie się kończyć przy skrzyżowaniu z ul. Derdowskiego. Po przeciwnej stronie ma się pojawić ścieżka zdrowia.

- Na przełomie 2011/2012 roku zamierzamy zlecić przygotowanie dokumentacji - mówi Klek. - Ścieżka zdrowia i trasa dla rolkarzy powinna więc powstać w 2013 roku po zrealizowaniu zadań wcześniejszych dotyczących parku rekreacyjno-sportowego przy ul. Taczaka.


Czytaj e-wydanie »
Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Komentarze

Wszystkie komentarze (6) forum.gs24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GS24 poleca

Wideo