Rusza remont torowiska w al. Piastów. Od środy nie jeżdżą...

Rusza remont torowiska w al. Piastów. Od środy nie jeżdżą tramwaje [MAPA]

Marek Jaszczyński

Głos Szczeciński

Głos Szczeciński

W środę 8 stycznia rusza remont torowiska w alei Piastów.

W środę 8 stycznia rusza remont torowiska w alei Piastów. ©Archiwum

W nocy z 7 na 8 stycznia rusza remont torowiska w al. Piastów w Szczecinie. Szczegóły zmian w komunikacji miejskiej i utrudnienia dla kierowców.
W środę 8 stycznia rusza remont torowiska w alei Piastów.

W środę 8 stycznia rusza remont torowiska w alei Piastów. ©Archiwum

Za tramwaj uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 812 kursująca na trasie: Plac Szarych Szeregów (nawrót przez Plac Odrodzenia) Piastów Plac Kościuszki Piastów Powstańców Wielkopolskich Budziszyńska Inowrocławska Pomorzany Dobrzyńska (z powrotem z pominięciem Inowrocławskiej).

Zmiany dotkną także zmotoryzowanych. Zamknięto przejazdy przez torowisko na al. Piastów w rejonie ulic: Bohaterów Getta Warszawskiego, Jagiełły/Pułaskiego, Szwoleżerów.
Zmiany będą także wprowadzone w al. Piastów oraz na Placu Kościuszki i na ul. Krzywoustego. Jezdnia zachodnia al. Piastów (wyjazdowa z miasta): Wyłączony z ruchu zostanie lewy pas al. Piastów od ul. Jagiellońskiej do ul. Szwoleżerów (z wyjątkiem odcinków przed placem Kościuszki i skrzyżowaniem z ulica Narutowicza).

Na jezdni wschodniej al. Piastów (wjazdowej do centrum) zajęta zostanie częściowo jezdnia na odcinku od ul. Sowińskiego do ul. Jagiellońskiej. Kierowcy będą mieli do swojej dyspozycji dwa pasy ruchu. Na odcinku pomiędzy Placem Kościuszki a ul. Jagiellońską, parkowanie możliwe będzie jedynie równoległe na chodniku.

Wprowadzone zostaną udogodnienia dla komunikacji miejskiej: przed skrzyżowaniem z ulicą Jagiellońską z pasa do skrętu w prawo, umożliwiony zostanie przejazd na wprost dla autobusów komunikacji miejskiej a prawy pas pomiędzy ul. Jagiellońską a placem Szarych Szeregów przeznaczony będzie wyłącznie dla autobusów.

Na Placu Kościuszki przejazd przez torowisko w ciągu al. Piastów w kierunku Turzyna możliwy będzie tylko jednym pasem. Na ulicy Krzywoustego, na odcinku od Placu Zwycięstwa do Placu Kościuszki lewy pas ruchu w kierunku Turzyna na torze tramwajowym przeznaczony będzie tylko dla pojazdów komunikacji miejskiej (autobusy w kierunku placu Kościuszki kursować będą z pominięciem przystanku "Krzywoustego").


Remont al. Piastów w Szczecinie. Szczegóły:

W pierwszym etapie zamknięte zostaną przejazdy przez torowisko na al. Piastów w ciągu ulic:
Bohaterów Getta Warszawskiego
Jagiełły/Pułaskiego
Szwoleżerów

Zmiany będą także wprowadzone w al. Piastów oraz na Placu Kościuszki i na ul. Krzywoustego.

Jezdnia zachodnia al. Piastów (wyjazdowa z miasta):
Wyłączony z ruchu zostanie lewy pas al. Piastów od ul. Jagiellońskiej do ul. Szwoleżerów ( z wyjątkiem odcinków przed placem Kościuszki i skrzyżowaniem z ulica Narutowicza).

Jezdnia wschodnia al. Piastów (wjazdowa do centrum):
Zajęta zostanie częściowo jezdnia na odcinku od ul. Sowińskiego do ul. Jagiellońskiej. Kierowcy będą mieli do swojej dyspozycji dwa pasy ruchu.
Na odcinku pomiędzy Placem Kościuszki a ul. Jagiellońską, parkowanie możliwe będzie jedynie równoległe na chodniku.
Wprowadzone zostaną udogodnienia dla komunikacji miejskiej:
przed skrzyżowaniem z ulicą Jagiellońską z pasa do skrętu w prawo, umożliwiony zostanie przejazd na wprost dla autobusów komunikacji miejskiej a prawy pas pomiędzy ul. Jagiellońską a placem Szarych Szeregów przeznaczony będzie wyłącznie dla autobusów.

Plac Kościuszki
Przejazd przez torowisko w ciągu al. Piastów w kierunku Turzyna możliwy będzie tylko jednym pasem.

Ulica Krzywoustego
Na odcinku od Placu Zwycięstwa do Placu Kościuszki lewy pas ruchu w kierunku Turzyna na torze tramwajowym przeznaczony będzie tylko dla pojazdów komunikacji miejskiej (autobusy w kierunku placu Kościuszki kursować będą z pominięciem przystanku "Krzywoustego").
Z uwagi na wprowadzenie dwóch dodatkowych linii tramwajowych (11 i 13) na ulicy ul. Krzywoustego zmieniony zostanie program sygnalizacji na pl. Zwycięstwa (wydłużony zostanie sygnał zielony dla tramwajów wyjeżdżających z placu Zwycięstwa w ul. Krzywoustego)

Organizacja komunikacji miejskiej na czas prowadzonych prac

Zmiany w komunikacji miejskiej obowiązywać będą od środy 8 stycznia. Wyłączony z ruchu tramwajów zostanie odcinek od przystanku Piastów do pętli na Pomorzanach.

Za tramwaj uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 812 kursująca na trasie: Plac Szarych Szeregów (nawrót przez Plac Odrodzenia) - Piastów - Plac Kościuszki - Piastów - Powstańców Wielkopolskich - Budziszyńska - Inowrocławska - Pomorzany Dobrzyńska (z powrotem z pominięciem Inowrocławskiej).

Autobusy będą zatrzymywać się na następujących przystankach (tych samych, na których zatrzymuje się nocna linia 524):

Plac Szarych Szeregów
Piastów
Plac Kościuszki
Narutowicza
Szwoleżerów
Dąbrowskiego
Starkiewicza
Szpitalna
Frysztacka
Pomorzany
Budziszyńska
Inowrocławska nż
Pomorzany Dobrzyńska.


Linia będzie kursować z następującą częstotliwością:
co 3 minuty: w godzinach szczytu
co 6 minut: w dni powszednie pomiędzy szczytami przewozowymi oraz w godz. 17:00 - 20:00, w soboty w godz. 9:00-18:00 oraz w niedziele i dni świąteczne w godz. 11:00-18:00,
co 10 minut w pozostałym okresie

Komunikacja tramwajowa:
Linia 4: zostanie zawieszona
Linia 11 kursować będzie na trasie Ludowa - Plac Rodła - Brama Portowa - Plac Kościuszki - Gumieńce
Linia 12 pojedzie na trasie: Dworzec Niebuszewo - Plac Rodła - Plac Szarych Szeregów - Plac Gałczyńskiego (postój) - Plac Kościuszki - Brama Portowa - Plac Rodła - Dworzec Niebuszewo,

Uruchomiona zostanie nowa linia 13, która będzie uzupełnieniem linii 12: "Trzynastka" pojedzie na trasie: Dworzec Niebuszewo - Plac Rodła - Brama Portowa - Plac Kościuszki - Plac Gałczyńskiego (postój) - Plac Szarych Szeregów - Plac Rodła - Dworzec Niebuszewo.

Na pozostałych liniach obowiązywać będą specjalne rozkłady jazdy - częstotliwość kursowania będzie taka jak dotychczas.

Linia 1 w dni powszednie będzie jeździć wg specjalnego rozkładu jazdy ze wzrostem częstotliwości do 12-minutowej w godzinach 9-14 (co drugi kurs wydłużony do pętli Głębokie). Ekspedycja taboru bez zmian.

Linia 3: na pętli Pomorzany tramwaje tej linii będą zatrzymywać się na dotychczasowym torze linii 4 i 11.

W związku z wyznaczeniem na odcinku ul. Krzywoustego pomiędzy Placem Zwycięstwa a Placem Kościuszki wydzielonego pasa dla komunikacji miejskiej nieczynny będzie przystanek "Krzywoustego" dla linii 61, 61 bis, 75, 81, 521, 527, 528.

Najbliższe przystanki zlokalizowane są:
linie 61, 61 bis i 81: w al. Piastów przystanek "Plac Kościuszki"
linie 75, 521 i 527: na ul. Krzywoustego przystanek "Bolesława Śmiałego"
linia 528: na ul. Sikorskiego przystanek "Plac Kościuszki"

Zasady wykorzystania biletów okresowych na jedną linię:

Bilety okresowe na linie 4, 11 lub 12 upoważniają do przejazdu:
na dotychczasowych trasach linii (tj. przed remontem),
na tymczasowych trasach linii,
wszystkimi liniami zwykłymi na odcinku Pomorzany - ul. Kolumba - ul. Nowa - Brama Portowa,
wszystkimi liniami zwykłymi na odcinku Plac Rodła - al. Wyzwolenia - Brama Portowa - ul. Krzywoustego - Plac Kościuszki,
autobusową komunikacją zastępczą na całej trasie.

Przebudowa torowisk w al. Piastów do jeden z elementów zadania realizowanego przez konsorcjum ZUE SA - Tor - Kar - Sson Zbigniew Kargul Warszawa.

W ramach tego wartego ok. 45 milionów złotych kontraktu wyremontowane zostanie także: torowisko na ul. Wawrzyniaka (pomiędzy al. Wojska Polskiego a skrzyżowaniem al. Bohaterów Warszawy i Mickiewicza) - 682 m. t. p. rozjazdy na skrzyżowaniu al. Bohaterów Warszawy z ul. Jagiellońską. Łączna długość wymienianego torowiska to 162 m. t. p.

Na wykonanie wszystkich prac (wraz z al. Piastów) wykonawca ma czas do połowy maja.

Remont torowiska na al. Piastów w Szczecinie: Kliknij, żeby zobaczyć w większej rozdzielczości [PDF]
Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Polub nas na Facebooku

Czytaj Głos Szczeciński

Zdjęcia ze Szczecina

Wideo ze Szczecina

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

GS24 poleca:

Szukasz kreatywnej pracy? Dołącz do nas! Czekamy na Ciebie!

Szukasz kreatywnej pracy? Dołącz do nas! Czekamy na Ciebie!

Konkurs Mama, tata i ja! Oddaj głos, nagrody czekają!

Konkurs Mama, tata i ja! Oddaj głos, nagrody czekają!

Pokaż sportową energię Twojego dziecka i wygraj weekend nad morzem

Pokaż sportową energię Twojego dziecka i wygraj weekend nad morzem