Tajemniczy wyciek przy ul. Maciejowickiej

  Tajemniczy wyciek przy ul. Maciejowickiej

  Zdjęcie autora materiału
  Anna Folkman

  Głos Szczeciński

  Tajemniczy wyciek przy ul. Maciejowickiej
  1/4
  przejdź do galerii
  Około 2 miesięcy temu przy ul. Maciejowickiej 20 zgłoszono drobny wyciek, który z czasem staje się coraz większy. Trwa ustalanie źródła. To nie wina SEC, bo woda nie jest zielona.
  - Rzeczywiście jakiś czas temu mieliśmy zgłoszenie w tej sprawie, ale dyspozycja mocy udzieliła odpowiedzi, że to nie nasze, a najprawdopodobniej ZWIKu - mówi Danuta Misztal ze Szczecińskiej Energetyki Cieplnej. - Ponadto nasza woda w sieci jest na stałe zabarwiona na zielono – to jest barwnik spożywczy, całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Barwimy wodę właśnie na wypadek takich sytuacji, kiedy nie wiadomo czyja jest woda i aby łatwo było zlokalizować miejsce uszkodzenia.

  - Problem z wyciekiem wody przy ulicy Maciejowickiej jest nam znany i był już weryfikowany przez służby Zakładu Wodociągów i Kanalizacji - zapewnia Piotr Dykiert, rzecznik ZWiK.
  - Dziś nasza jednostka prowadzi na miejscu prace związane z rozwiązaniem tego problemu. Natomiast sama sprawa jest bardziej kłopotem technicznym, w tym miejscu przechodzi rurociąg ciepłowniczy i pierwsza ocena problemu była ukierunkowana na wyciek z sieci ciepłowniczej. Przy współpracy z SEC defekt ten jednak odrzucono. Nasza dokumentacja nie określa w tym miejscu przebiegu wodociągu, urządzenia sugerują pełną funkcjonalność sieci - sprawdzono zatem pobliską instalację i problemów w niej nie stwierdzono.

  W piątek 11 sierpnia służby ZWiK miały zabezpieczyć sam wyciek, który jak zapewnia Piotr Dykiert nie jest w żaden sposób zagrożeniem – ale na pewno utrudnieniem dla mieszkańców.

  - Do rozwiązania pozostaną natomiast kwestie techniczne. Być może awarii uległo jakieś obejście wodne wykorzystywane np. podczas budowy – to mam nadzieję będziemy wiedzieć po inwentaryzacji - kończy rzecznik ZWiK.

  Zobacz galerię


  Zobacz też:


  Zaglądamy do środka. Szczecińskie CSI. Tutaj rozwiązują kryminalne zagadki

  Czytaj także

   Komentarze

   Polub nas na Facebooku

   Zdjęcia ze Szczecina

   Wideo ze Szczecina

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   GS24 poleca:

    Poparzeni Kawą Trzy zagrają w Szczecinie

   Poparzeni Kawą Trzy zagrają w Szczecinie

   Sołtys Roku 2017 - zagłosuj

   Sołtys Roku 2017 - zagłosuj

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama