Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kultura Japonii oraz innych rejonów Azji w Technoparku

mk
Japan Fest to cykl imprez związanych z kulturą azjatycką, a przede wszystkim kulturą japońską. Dziś zapraszamy na warsztaty i pokazy

Podczas Japan Fest organizowane są są otwarte dla wszystkich warsztaty oraz treningi wschodnich sztuk walki, a także pokazy, prezentacje oraz spotkania z ludźmi kultury.

Projekt jest głównie skierowany do młodzieży szkolnej i studentów oraz do wszystkich, którzy interesują się kulturą Wschodu - wielbicieli japońskiego komiksu, kina, jak i ćwiczących dalekowschodnie sztuki walki.

Siódma edycja festiwalu Japan Fest 2016 odbędzie się 24 września 2016 roku, w Technoparku Pomerania w Szczecinie.

Celem festiwalu jest stworzenie szerokiego, otwartego forum wymiany poglądów i myśli podejmujących tematy związane z szeroko pojętą kulturą azjatycką. Podczas Japan Fest główny nacisk jest kładziony na spotkania ze znawcami różnych dziedzin kultury, sztuki i tradycji azjatyckiej. Każdy uczestnik festiwalu ma możliwość nie tylko „biernie” uczestniczyć w imprezie, ale również dzielnie współtworzyć festiwal - brać udział w warsztatach, otwartych treningach wschodnich sztuk walki i konkursach zorganizowanych w ramach festiwalu. Jednym z głównych zadań festiwalu jest promowanie interaktywnych form przekazania wiedzy. Wśród atrakcji są zajęcia dla najmłodszych, podczas których m.in. poznają tajniki karate tradycyjnego, ninjitsu, origami, oraz wysłuchają japońskich opowieści. Zajęcia będą prowadzone przez pedagogów-animatorów.

Zobacz także: Sławek Uniatowski kręcił teledysk w Szczecinie

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński