Grill z pomorską
  7. urodziny muzeum techniki i niezwykłe spotkanie z serialem...

  7. urodziny muzeum techniki i niezwykłe spotkanie z serialem "07 zgłoś się" [WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Marek Jaszczyński

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  28 października z okazji siódmych urodzin Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie odbędzie się niezwykłe spotkanie z serialem "07 zgłoś się".
  7. urodziny muzeum techniki i niezwykłe spotkanie z serialem "07 zgłoś się" [WIDEO]
  1/19
  przejdź do galerii
  Nie mamy się czego wstydzić. Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki to najlepsza tego typu placówka w Polsce. Tutaj można zobaczyć wyjątkowe eksponaty motoryzacji nie tylko polskiej, ale i zagranicznej. Niebawem minie 7 lat odkąd muzeum otworzyło podwoje w siedzibie przy ulicy Niemierzyńskiej.

  Zaczynamy 28 października w południe. Na dziedzińcu zjawią się zabytkowe samochody. Będzie to m.in. duży fiat i milicyjny polonez.

  - Fiata 125 zakupiłem od pierwszego właściciela, mam nawet oryginalną fakturę zakupu z Polmozbytu - mówi Marcin Siergiej, pasjonat polskiej motoryzacji. - Auto pochodzi z 1978 roku i ma na liczniku zaledwie 46 tysięcy kilometrów. Ma oryginalny lakier.
  Kolejne auto, które będziemy mogli podziwiać to polonez w barwach milicji obywatelskiej. - To było moje marzenie mieć policyjny radiowóz - mówi Mikołaj Ostolski, rekonstruktor i nauczyciel.

  - Polonez pochodzi z Warszawy i jeszcze przed zmianą na radiowóz miał niebieski lakier. Przerobiony na radiowóz został we Wrocławiu z dbałością o szczegóły: krój liter zgodny z oryginałem i a także sposób zamontowania sygnałów świetlnych.

  O godzinie 13 rozpocznie się turniej detektywistyczny z udziałem Dariusza Rekosza (pisarza, honorowego ambasadora Literatury dla Dzieci i Młodzieży) i Bronisława Cieślaka, odtwórcę roli porucznika Sławomira Borewicza. Nie będzie to jedyna okazja do spotkania z popularnym aktorem.

  Już o godz. 14.30 będziemy mogli dowiedzieć się nieco więcej o kulisach serialu "07 zgłoś się". Wówczas rozpocznie się spotkanie autorskie z Bronisławem Cieślakiem i Piotrem K. Piotrowskim, autorem książki "07 zgłasza się - opowieść o serialu". Godzinę później będziemy mogli spróbować motoryzacyjnego tortu urodzinowego.

  Zobacz galerię  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Polub nas na Facebooku

   Zdjęcia ze Szczecina

   Wideo ze Szczecina

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   GS24 poleca:

   Nasze Dobre z Pomorza - przedstawiamy uczestników konkursu

   Nasze Dobre z Pomorza - przedstawiamy uczestników konkursu

   NAUCZYCIEL NA MEDAL - Głosuj na najlepszych!

   NAUCZYCIEL NA MEDAL - Głosuj na najlepszych!

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu