Spójnia Stargard wysoko prowadziła, ale rywal gonił wynik

Spójnia ma dwadzieścia pięć wygranych spotkań i tylko dwie porażki.
Spójnia ma dwadzieścia pięć wygranych spotkań i tylko dwie porażki. Tadeusz Surma
W dwudziestej dziewiątej serii spotkań w I lidze koszykarzy stargardzka Spójnia pokonała na wyjeździe Pogoń Prudnik 80:77. Spójnia jest liderem tabeli i powiększa przewagę.

W dzisiejszym spotkaniu w Prudniku zdecydowanym faworytem była prowadząca w tabeli Spójnia. Pogoń najprawdopodobniej zagra w play out o utrzymanie. Faworyt szybko osiągnął przewagę. Po pierwszej kwarcie Spójnia wygrywała 29:15. W drugiej kwarcie goście pilnowali wyniku, a nawet powiększyli przewagę o dwa punkty i w połowie spotkania wygrywali 52:36.

Na tym jednak nie skończyły się emocje. Gospodarze jeszcze powalczyli. Po trzeciej kwarcie przegrywali dwunastoma punktami, a w czwartej kwarcie jeszcze się zbliżyli.

W czwartej kwarcie przewaga Spójni się zmniejszała. W 32 minucie stargardzki zespół wygrywał 73:59, trzy minuty później 75:65, w 37 minucie 78:72, a na trzy minuty przed końcem już tylko 78:75.

Później przez dwie i pól minuty nikt nie rzucił punktów. O wygranej Spójni zadecydowały dwa celne osobiste Marcina Dymały na niespełna pól minuty przed końcem czwarte kwarty. Pogoń odpowiedziała już tylko trafieniem dwupunktowym. Spójnia wygrała 80:75 i jest to jej dwudzieste piąte zwycięstwo. Spójnia ma tylko dwie porażki. Jest liderem tabeli i powiększyła przewagę nad drugą Poloni 1912 Leszno do czterech punktów, bo wicelider przegrał dzisiaj u siebie ze Śląskiem Wrocław 61:79.

W kolejnym spotkaniu stargardzki zespół zagra w następną sobotę u siebie. Jej rywalem będzie Kotwica Kołobrzeg.

Pogoń Prudnik - Spójnia Stargard 77:80 (15:29, 21:23, 20:16, 21:12)

Spójnia: Pabian 19 (dwa razy za 3 punkty), Dymała 16 (2), Czujkowski 13 (1), Fraś 9, Wilczek 7 (1), Bręk 6 (2), Pytyś 6, Raczyński 3, Szymański 1, Koziorowicz.

Obejrzyj fragment spotkania stargardzkiego pierwszoligowca przeciwko Siarce Tarnobrzeg: