Błękitni Stargard nie zwalniają tempa. Czołowa czwórka coraz bliżej

Błękitni Stargard wygrali dziesiate spotkanie w sezonie i piąte u siebie.
Błękitni Stargard wygrali dziesiate spotkanie w sezonie i piąte u siebie. Grzegorz Drążek

To było ostatnie spotkanie dwudziestej szóstej kolejki. Błękitni Stargard zagrali dzisiaj u siebie z czwartym w tabeli Radomiakiem Radom. I kolejny raz w ostatnim czasie pokazali, że potrafią pokonać czołowe zespoły II ligi.

4 kwietnia Błękitni wygrali w Stargardzie z liderem z Jastrzębia 1:0, a 7 kwietnia pokonali na wyjeździe piątą w tabeli Olimpię Elbląg, także 1:0. A dzisiaj w tych samych rozmiarach wygrali z czwartym Radomiakiem Radom. W ostatnich czterech spotkaniach wygrali jeszcze na wyjeździe z Wisłą Puławy 3:1.

W dzisiejszym meczu już w 3 minucie Błękitni wyszli na prowadzenie. Bramkę z rzutu wolnego strzelił Patryk Skórecki. Później gospodarze skutecznie odpierali ataki Radomiaka. W pierwszej połowie Błękitni mieli jeszcze dwie groźne sytuacje, ale bramkarz gości Hubert Gostomski wybił piłkę na rzut rożny po strzale Skóreckiego, a później piłka po strzale Damiana Mosiejki poszybowała nad poprzeczką bramki gości.

W drugiej połowie najpierw Radomiak miał inicjatywę, stworzył kilka groźnych sytuacji w pobliżu braki gospodarzy, ale obrońcy Błękitnych i bramkarz Mariusz Rzepecki nie dali się zaskoczyć.

Później Błękitni wyprowadzili kilka groźnych kontrataków. Michał Magnuski miał dwie dogodne sytuacje, ale nie potrafił oddać strzału. Natomiast po podaniu Wojciecha Fadeckiego piłka przeleciała wzdłuż bramki i nikt nie potrafił dostawić nogi, żeby skierować ją do siatki.

Błękitni Stargard wygrali 1:0 i przesunęli się w tabeli z siódmego na szóste miejsce. Czwarty Radomiak Radom ma tylko sześć punktów więcej i jedno spotkanie więcej rozegrane. Pierwsze trzy zespoły w II lidze zdobywają awans do I ligi, a czwarty zagra w barażu o I ligę.

W najbliższą niedzielę Błękitni zagrają na wyjeździe z Garbarnią Kraków.

Błękitni Stargard - Radomiak Radom 1:0 (1:0)

Bramka Skórecki 3.

Błękitni: Rzepecki, Liśkiewicz, Burzyński, Pustelnik, Szymusik, Karmański, Mosiejko, Więcek (60 Magnuski), Skórecki (89 Zdunek), Fadecki, Jaroch.