Prostytucja, handel ludźmi, agencje towarzyskie. Zatrzymane...

Prostytucja, handel ludźmi, agencje towarzyskie. Zatrzymane młode małżeństwo

(af)

Głos Szczeciński

Aktualizacja:

Głos Szczeciński

Małżeństwo prowadziło agencje towarzyskie na terenie Osinowa, Cedyni oraz Kostrzyna Nad Odrą.

Małżeństwo prowadziło agencje towarzyskie na terenie Osinowa, Cedyni oraz Kostrzyna Nad Odrą. ©pl.123rf.com

Małżeństwo prowadziło agencje towarzyskie w regionie. Usłyszeli zarzuty i grozi im nawet do 15 lat więzienia.
Małżeństwo prowadziło agencje towarzyskie na terenie Osinowa, Cedyni oraz Kostrzyna Nad Odrą.

Małżeństwo prowadziło agencje towarzyskie na terenie Osinowa, Cedyni oraz Kostrzyna Nad Odrą. ©pl.123rf.com

Sprawy czerpania korzyści z nierządu oraz handlu ludźmi policjanci rozpracowywali od marca 2012 roku. W toku działań uzyskali informację o agencjach towarzyskich działających na terenie powiatu gryfińskiego, w których przebywają kobiety zza wschodniej granicy.

- Efektem było przesłuchanie 55-letniego mężczyzny, który usłyszał zarzut dotyczący czerpania korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji oraz handlu ludźmi - mówi asp.szt.
Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - 55-latek był już wcześniej znany organom ścigania za inne przestępstwa, popełniane także na terenie Niemiec. Nie przyznał się do postawionych mu zarzutów.

Po tym fakcie policjanci z zespołu do walki z handlem ludźmi zaczęli sprawdzać uzyskane dane. Zebrane materiały w pełni się potwierdziły. Śledczy w tej sprawie przesłuchali między innymi pięć kobiet, które złożyły obszerne zeznania, a tym samym potwierdziły wcześniejsze policyjne ustalenia. W tym zakresie wykonano też inne czynności w ramach międzynarodowej pomocy prawnej.

Funkcjonariusze dotarli do małżeństwa 35-latka oraz jego 34-letniej żony. Para prowadziła agencje towarzyskie na terenie Osinowa, Cedyni oraz Kostrzyna Nad Odrą. Dwa dni temu zostali zatrzymani.

- Usłyszeli oni kilka zarzutów związanych z czerpaniem korzyści majątkowych z tego procederu oraz ułatwianiem prostytucji - dodaje Gembala. - Niektóre, to zarzuty związane z handlem ludźmi. Dodatkowo mężczyzna usłyszał także zarzuty niszczenia dokumentu - paszportu w celu utrudnienia wyjazdu i gróźb karalnych.

Oboje przyznali się do ułatwiania prostytucji. Obecnie pozostają pod policyjnym dozorem, mają zakaz opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu oraz zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe wysokości po 60 i 65.000 złotych. Sprawa jest rozwojowa. Nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

Komentarze (6)

Wszystkie komentarze (6) forum.gs24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GS24 poleca:

Wideo