Nowa atrakcja turystyczna powstaje w Binowie [zdjęcia]

  Nowa atrakcja turystyczna powstaje w Binowie [zdjęcia]

  red

  Głos Szczeciński

  Głos Szczeciński

  Nowa atrakcja turystyczna powstaje w Binowie [zdjęcia]
  1/5
  przejdź do galerii
  W miejsce porośniętego trzciną brzegu jeziora Binowskiego w miejscowości Binowo powstaje plaża i pomost pływający. Wartość inwestycji wynosi ponad 80 tys. zł. Zakończenie prac zaplanowano na koniec października 2017 roku.
  W tym roku marszałek województwa zachodniopomorskiego ogłosił program „Granty Sołeckie”, w którym na 65 inicjatyw przeznaczono 650 tys. zł. Na pomoc w nim mogą liczyć sołectwa naszej gminy. Fundusze w kwocie 10 tys. zł przyznano sołectwu Binowo na zagospodarowanie terenu nad jeziorem Binowskim w miejscowości Binowo.

  - Dzięki dotacji powstanie w Binowie miejsce tętniące życiem, sprzyjające aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu, umożliwiające uprawianie sportu czy po prostu organizację lokalnych spotkań - wylicza wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.


  Roboty nad jeziorem Binowskim zaplanowano w dwóch etapach. W pierwszym etapie zagospodarowany zostanie teren jeziora poprzez zebranie wierzchniej warstwy gleby, usunięcie trzciny i innej roślinności na powierzchni 360 m2 i zastąpienie usuniętego materiału warstwą piasku płukanego.

  Drugi etap polega na budowie pomostu pływającego konstrukcji stalowo-kontenerowej o długości 20m i szerokości 2,4m. Pomost umocowany będzie palami w gruncie na brzegu jeziora i zakotwiczony palami przy pomocy łańcucha do dna jeziora.

  - Oczyszczenie jeziora obecnie bardzo porośniętego trzciną oraz adaptacja plaży w Binowie, z pewnością na trwałe wpiszę się w przestrzeń publiczną sołectwa. Miejsce to będzie miało duży potencjał, by stać się „wizytówką” sołectwa Binowo - podsumowuje sołtys sołectwa Binowo Hanna Cembik.

  Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „KAROS” H. Olchowski A. Olchowska Spółka Jawna.

  Zobacz galerię

  Zobacz także: Leszek Balcerowicz w Szczecinie. "Czym PiS uwiódł Polaków?"

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   GS24 poleca:

   Wideo