Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielka bitwa z prusakami rozpoczęta

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Początek wielkiej akcji w Mierzynie, czyli opryski  wykonywane na zlecenie gminy Dobra przez specjalistyczną firmę z Gorzowa.
Początek wielkiej akcji w Mierzynie, czyli opryski wykonywane na zlecenie gminy Dobra przez specjalistyczną firmę z Gorzowa. Marek Jaszczyński
Na ulicach Długiej i Kolorowej odbyły się opryski przeciw insektom. Akcja prowadzona była m. in. na terenie firm i warsztatów. Opryski mogą zostać powtórzone.

Opryski odbyły się m. in. na terenie złomowiska, skąd miała rozpocząć się inwazja karaluchów. Jednocześnie wykonane zostało żelowanie pomieszczeń mieszkalnych, gdzie na pułapkach znaleziono karaczany.

Pojawienie tych owadów bardzo zaniepokoiło mieszkańców i utrudniło życie.

- Mamy prusaki w ogrodach, niektórzy z nas mają je w domach. Wchodzą przez drzwi, okna, wszelkie otwory wentylacyjne, wchodzą z zewnątrz! Pryskamy cały ogród i okolice domu (elewacja, przy fundamentach) trakty komunikacyjne. Mimo wszystko znajdujemy od kilku do kilkudziesięciu nowych prusaków dziennie w okolicy domostwa - żalą się mieszkańcy.

Według mieszkańców zaatakowany jest odcinek ul. Weleckiej, wszystkie nieruchomości znajdujące się przy ulicy Długiej 23 a-f oraz odcinek ulicy Kolorowej. Monitoringiem objęta została też szkoła podstawowa przy ul. Kolorowej w Mierzynie. Do tej pory nie stwierdzono w niej obecności insektów. - Nasze dzieci, jedzą tam obiady (prusaki przenoszą wiele chorób (w tym gruźlicę, alergeny wywołujące astmę, grzyby, pleśnie, bakterie wywołujące biegunkę, choroby odzwierzęce oraz pasożyty), boimy się wychodzić z domu bo nie raz się zdarzyło, że zanim przekroczyliśmy próg - już jakiś prusak zdążył wkraść się do mieszkania - dodają mieszkańcy.

Karę poniesie też sprawcą całego zamieszania, czyli firma zajmująca się skupem złomu. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny prowadzi wobec niej postępowanie administracyjne.

- Sanepid wystawił decyzję z rygorem natychmiastowej wykonalności w zakresie przystąpienia do skutecznej dezynsekcji nieruchomości przy ul. Długiej w Mierzynie oraz w zakresie doprowadzenia do należytego stanu sanitarno-higienicznego nieruchomości, aby nie było śladów obecności insektów w terminie do 30 września - informuje Henryka Ewa Buciak, p.o. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach.

Czy szczecinianie czują się bezpiecznie? Zobacz także sondę uliczną

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński