Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Weekend w Szczecinie" - najciekawsze propozycje kulturalne

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
"Być jak Beata"  Teatr Współczesny w Szczecinie
"Być jak Beata" Teatr Współczesny w Szczecinie
Powoli zbliżamy się do świąt, stąd niektóre propozycje kulturalne poruszają wątki świąteczne, ale nie wszystkie. Teatry grają spektakle o charakterze bardziej rozrywkowym - znane i lubiane.

"Być jak Beata" Teatr Współczesny w Szczecinie

Muzyczne show jakiego jeszcze nie było. Spektakl, który wzruszył i rozbawił do łez samą Beatę Kozidrak. Zachwyt publiczności budzą aranżacje hitów BAJMU i przezabawne kreacje aktorskie, nadające im nowe, często zaskakujące znaczenie. W teatrze wszystko jest możliwe, nawet najbardziej niepozorny emerytowany policjant, zakonnica czy właściciel bistra z kebabem mogą "być jak Beata".

16 grudnia, godz. 19.00, 17, 18 grudnia, godz. 17.00

"Foki" Teatr Współczesny w Szczecinie

Polskę obiega niecodzienna nowina: podopieczne fokarium w Szczecinie wystawiły „Grażynę” Mickiewicza. Zdarzenie jest zagadką zarówno dla naukowców, jak i krytyków teatralnych. Czy spektakl to zakodowana wiadomość od zwierząt do człowieka? Symptom kryzysu klimatycznego? A może to po prostu nadinterpretacja/ fake news/ propaganda?
16 grudnia, godz. 19.00, 17, 18 grudnia, godz. 19.00

"Pod dachami Paryża" Teatr Polski w Szczecinie (Scena Dekadencja Nowy Browar)

Zapraszamy na wycieczkę ulicami Paryża. Stań się flâneurem. Spacerowiczem, który obserwując życie miasta, snuje poetyckie refleksje na temat życia w ogóle... Przemierzaj malarskie bulwary, tajemnicze pasaże, zagub się w labiryncie gwiaździstych placów, by za chwilę odnaleźć się przy okrągłym stoliku w café lub bistro, nad kieliszkiem wina czy też filiżanką kawy.
16, 17 grudnia, godz. 19.00, 18 grudnia, godz. 16.00

"Król Roger" Opera na Zamku w Szczecinie

Opera na Zamku serdecznie zaprasza na pierwsze po majowych premierowych spektaklach spotkanie z operą, oratorium i misterium jednocześnie – „Królem Rogerem” Karola Szymanowskiego, w reżyserii Rafała Matusza, pod kierownictwem muzycznym i batutą Jerzego Wołosiuka.
17 grudnia, godz. 19.00, 18 grudnia, godz. 18.00

"Kraina śpiochów" Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

W Krainie Śpiochów wszyscy śpią smacznie, długo i radośnie: król, piastunka, dworzanie, poddani. Tylko królewna Śpioszka nie może spać, bo dręczą ją paskudne Koszmary. Gdy król Śpioch się o tym dowiaduje się, jest przerażony. Przecież to okropne, nie móc zasnąć! A jeśli Śpioszka nie zaśnie w czasie świąt – nie dostanie prezentu! Bo Święty Mikołaj przychodzi tylko do dzieci, które grzecznie śpią...
16 grudnia, godz. 9, 11.30, 17, 18 grudnia, godz. 11.00, 13.30, 16.00

"Apetyt na czereśnie" Teatr Kameralny w Szczecinie

Perypetie małżeńskie – z cyklu polska literatura dramatyczna w Teatrze Kameralnym. Mężczyzna i Kobieta. Oboje po przejściach. Spotykają się w przedziale pociągu i skazani na wspólną podróż wspominają dobre i złe chwile swoich zakończonych związków, wcielając się w postaci z przeszłości. Dialogi miedzy nimi są nie tylko finezyjne i dowcipne, ale też absolutnie uniwersalne. Ich prawda jest na dzisiaj, na jutro na zawsze.
17 grudnia, godz. 19.00, 11 grudnia, godz. 18.00

"Niecierpki" Teatr Kana w Szczecinie

Spektakl opowiada o kondycji psychicznej człowieka i granicach wytrzymałości ludzkiej natury, o mierzeniu się ze skrajnymi sytuacjami stawianymi przez rzeczywistość. Podejmowane w przedstawieniu obszary tematyczne to poczucie samotności, zjawisko tak zwanej „złośliwości rzeczy martwych”, podłość i głupota w zachowaniach i kontaktach międzyludzkich, wszelkie frustracje i stany o podłożu psychologicznym, w tym różnego rodzaju zaburzenia m.in. obsesyjno-kompulsywne (nerwica natręctw) czy eksplozywne przerywane.
17 grudnia, godz. 19.00, 18 grudnia, godz. 17.00

"Misiaczek" Teatr Piwnica przy Krypcie

Spektakl teatralny dla dzieci od 18. miesiąca do 6 lat na podstawie materiału literackiego Marty Guśniowskiej. W lesie jakich wiele, mieszkał sobie zwykły niedźwiadek. Miał kochającą Mamusię i oddanych przyjaciół. Ale pewnego dnia coś się zmieniło. Co się dzieje z Misiaczkiem? Miłość, przyjaźń, kłopoty. Misiaczek – nieznana historia.
17,18 grudnia, godz. 9:30

"Jubileusz Bogusława Jakubowskiego" - Filharmonia im. Karłowicza w Szczecinie

Podczas najbliższego koncertu symfonicznego będziemy świętować jubileusz 30. lat pracy artystycznej Bogusława Jakubowskiego – od 1991 roku pierwszego klarnecisty Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie, uznanego solisty i jednego z najbardziej zasłużonych dla naszej Orkiestry muzyków. Tego wieczoru wykona on, jako pierwszy klarnecista na świecie, „Koncert klarnetowy Zielony horyzont” Janusza Stalmierskiego kompozytora doskonale znanego szczecińskim melomanom. Bogusław Jakubowski jest wyjątkowym specjalistą od prawykonań utworów polskich kompozytorów współczesnych. Oprócz wspomnianego tu już Stalmierskiego, ma na swoim koncie także prawykonania utworów takich kompozytorów jak: Marek Jasiński, Zbigniew Kozub, Artur Cieślak, Piotr Klimek czy Waldemar Sutryk.
16 grudnia, godz. 19.00

Kolędowanie na ulicy

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI zapraszają na uliczny koncert kolęd w nurcie muzyki tradycyjnej. W sercu Śródmieścia. Kolędowanie to jedna z najstarszych, wciąż kultywowanych tradycji w naszej kulturze. Wspólne śpiewanie, zwłaszcza w okresie, w którym – mimo mrozu i krótkich dni – jest jakoś cieplej i jaśniej, dodaje sił i buduje poczucie wspólnoty. Już 18 grudnia o godz. 16.00 uliczny koncert kolęd rozgrzeje śródmiejskie serca. Wydarzenie odbędzie się przy ul. Jagiellońskiej 94 – obok nowego miejsca w tej części miasta, czyli kawiarni Mozaika. Udział jest bezpłatny.

„Zaczarowane święta” - Spektakl sztuki iluzji dla dzieci od 5. lat

Czy nasz dzielny magik poradzi sobie z wyczarowaniem świątecznego klimatu? Czy uda mu się zaczarować prezenty pozostawione przez Świętego Mikołaja? A może sprawi, że niektóre z nich zaczną latać? Z pewnością nie obejdzie się bez pomocy najmłodszych, którzy wspólnie z naszym magikiem zaczarują najbliższe święta.
17 grudnia, godz. 16.00, 13 Muz.

„Chodź, choinko” - przedstawienie dla dzieci od 1 do 6 lat

Dla każdego święta mogą oznaczać coś innego. Jest jednak coś, co łączy wspólne poglądy - bliskość. W święta się spotykamy - wspólnie pieczemy, ubieramy choinkę, sprzątamy, jemy… Ważny jest ten wspólnie spędzony czas. Spektakl „Chodź, choinko” to nasza wariacja na temat przedświątecznych przygotowań. Chcemy pokazać, że najważniejsze jest to, aby być razem. No to… chodź!
18 grudnia, godz. 10.30, 13 Muz.

Koncert z cyklu „Harmonie”

Wystąpi Szczeciński Chór Kameralny pod dyrekcją Ludwiki Mitkiewicz. Zagra Alex Marek (fortepian).
18 grudnia, godz. 17.00, 13 Muz.

Spacer z Marcinem Chruślińskim

W Śródmieściu ciekawe punkty usługowe i sklepy powstają w ostatnim czasie jeden po drugim. ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i OSWAJANIE SZTUKI zapraszają na spacer po nowych lokalach w tej części miasta. Spacer rusza 17 grudnia (sobota) o godz. 12.00. Zbiórka na rogu ul. Śląskiej i ul. Jagiellońskiej. Przewidywany czas wydarzenia: 1,5 godziny.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński