Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W dzisiejszym "Głosie" pokazujemy twarze najbardziej poszukiwanych przestępców

Mariusz Parkitny
W sobotnim "Głosie" zdjęcia ponad sześćdziesięciu najbardziej poszukiwanych przestępców naszego regionu. Choć policja często od lat depcze im po piętach, ciągle są nieuchwytni.

Ich ofiary to nierzadko nasi najbliżsi, sąsiedzi, znajomi. Każda informacja o miejscu pobytu poszukiwanego przestępcy jest bezcenna. Dlatego zdecydowaliśmy się pokazać twarze ściganych.

Wśród nich są zabójcy, członkowie zorganizowanych grup przestępczych, gwałciciele, ale też sprawcy przestępstw najbardziej uciążliwych dla każdego z nas: złodzieje, oszuści, włamywacze, alimenciarze. Niektórzy poszukiwani są nawet kilkoma listami gończymi.

Ich ściganiem zajmują się specjalne grupy policjantów. Zespół Poszukiwań Celowych powstał siedem lat temu przy wydziale kryminalnym zachodniopomorskiej policji. W jego ręce wpadło już kilkudziesięciu bandytów. Tych, których jeszcze nie złapali, nazywają wrzodami. Sposoby jakich używają, aby zatrzymać podejrzanego, są ich tajemnicą. Zdarza się, że wykorzystują przebrania i charakteryzacje. Ich hasło brzmi "Prędzej czy później, złapiemy was wszystkich". Sprawdzają każdy sygnał o pojawieniu się poszukiwanego. Ci jednak też mają sposoby ukrywania się. Najgroźniejsi wyjeżdżają za granicę, np. do Kolumbii, zmieniają wizerunek. Zapuszczenie brody, czy zgolenie wąsów to już przeżytek. Najbogatsi poddają się operacjom plastycznym, likwidują znaki szczególne np. blizny i tatuaże. Udają księży, przebierają się za kobiety.

Wśród najbardziej poszukiwanych jest 52-letni Andrzej Krasiński. Pochodzi ze Świnoujścia. Zniknął dziesięć lat temu. Na koncie ma handel narkotykami, haracze, podpalenia, pobicia. Szuka go policja na całym świecie. Jest związany z największymi kartelami narkotykowymi. Prokuratury w Warszawie i Gorzowie prowadzą sprawy Krasińskiego o zorganizowanie grup przestępczych. Działały na terenie Polski. Niemiec, Szwecji i Ameryki Południowej. Posługuje się fałszywymi paszportami. Policja ma informację, że przeszedł kilka operacji plastycznych.

Zdjęcia i dane ściganych kolejnych przestępców znajdziesz w sobotnio-niedzielnym "Głosie".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński