MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uzdrowiska w woj. zachodniopomorskim. Gdzie odbyć rehabilitację po Covid? Przepustką jest skierowanie

OPRAC.:
Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Od dwóch do sześciu tygodni trwa rehabilitacja po Covid-19, którą można przejść w uzdrowisku. W Zachodniopomorskiem działa jedenaście takich punktów. Świadczenia rehabilitacji COVID-19 są realizowane na podstawie skierowania.

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował program rehabilitacji po chorobie COVID-19, realizowany w oddziałach szpitalnych i obiektach uzdrowiskowych na podstawie skierowania.

- Dzięki rehabilitacji, pacjenci, którzy chorowali na COVID-19, znacznie poprawią swoją sprawność oddechową. Zwiększą wydolność wysiłkową i krążeniową. Szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja pozytywnie wpłynie również na ich kondycję psychiczną - czytamy w komunikacie NFZ.

ZOBACZ TEŻ:

„Ostatnia Prosta” przy Jasnych Błoniach. Podsumowanie weeken...

Skierowanie wystawi pacjentowi lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19. Do rehabilitacji w trybie stacjonarnym i uzdrowiskowym kwalifikowani są pacjenci, u których występują powikłania lub następstwa po przebytym COVID-19 w zakresie:

  • układu oddechowego
  • układu krążenia
  • układu nerwowego
  • narządu ruchu (wynik 1-4 przy ocenie* stanu zdrowia w skali od 0 do 4 na podstawie codziennego funkcjonowania pacjenta i odczuwania objawów po przebyciu COVID-19)
  • spadek siły mięśniowej z wykorzystaniem oceny siły mięśniowej skalą MRC (0-5)
  • stopień nasilenia duszności wg skali mMRC w stopniu 2-3.

W programie uczestniczą placówki, które mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizację świadczeń rehabilitacji leczniczej w trybie stacjonarnym lub w leczeniu uzdrowiskowym i są wpisane na wykaz podmiotów udzielających świadczeń covidowych.

Program gwarantuje od 2 do 6 tygodni rehabilitacji. Będzie można dołączyć do 6 miesięcy od zakończenia leczenia związanego z COVID-19.

Lekarz podejmie decyzję o skierowaniu pacjenta do programu na podstawie wyników kilku badań, m.in. RTG, MR lub TK klatki piersiowej z opisem wykonane w czasie leczenia lub po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Protest pielęgniarek w Szczecinie przeciwko "ustawie Niedzielskiego". ZDJĘCIA

Ogólnopolski strajk ostrzegawczy pielęgniarek w Szczecinie 7.06.2021

Protest pielęgniarek w Szczecinie przeciwko "ustawie Niedzie...

O tym, czy pacjent dochodzi do pełni sił dzięki rehabilitacji, decyduje porównanie wyników badań i testów, które przeprowadza się na początku lub najszybciej, jak pozwala stan kliniczny pacjenta, i na zakończenie leczenia. NFZ za każdy dzień rehabilitacji pokrywa 188 zł.

W Zachodniopomorskiem działa jedenaście punktów realizujących w rehabilitację po przebytej chorobie COVID-19. Wykaz można znaleźć TUTAJ

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński