Trzecia porażka Grupa Azoty Chemika Police. Tym razem 0:3 w Łodzi

Andrzej Szkocki
Grupa Azoty Chemik Police notuje słabe wejście w sezon. Na koncie policzanek są już trzy porażki i tylko jedno zwycięstwo. W poniedziałkowy wieczór Chemik uległ 0:3 ŁKS Commercecon Łódź na jego parkiecie.

Po porażkach w dwóch pierwszych spotkaniach Tauron Ligi, Grupa Azoty Chemik Police odbił się w niedzielę - wygrywając z BKS Stal Bielsko-Biała. Wydawało się, że w Łodzi może pójść za ciosem. ŁKS Commercecon miał serię meczów bez zwycięstwa, ale na mistrza Polski zmobilizował się podwójnie.

W pierwszym secie długo miał przewagę i prowadził. W końcówce nawet 20:15. Policzanki przypuściły wtedy ambitny atak i zniwelowały różnicę do 2 punktów. Trener gospodyń, Giuseppe Cuccarini, wziął czas, uspokoił swoje zawodniczki i ŁKS wygrał seta 25:19. W drugim łodzianki przeprowadziły małą demolkę Chemika - 25:14.

Trzeci set był najbardziej wyrównany, toczył się na przewagi, ale ŁKS zachował w końcówce więcej zimnej krwi. Zawodniczką meczu została Katarzyna Zaroślińska-Król, była siatkarka Chemika.

ŁKS Commercecon Łódź - Grupa Azoty Chemik Police 3:0 (25:19, 25:14, 28:26)
Chemik: Grajber, Kowalewska (2), Kąkolewska (10), Brakocević-Canzian (16), Połeć (1), Mędrzyk (5), Maj-Erwardt (libero) oraz Baijens (1), Wasilewska (1), Żurawska, Bałdyga (1)

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?