MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecińscy seniorzy mogą wziąć udział w programie "Opaska dla seniora"

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Celem działania jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej.
Celem działania jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej. Mat. prasowe
We wrześniu 2023 rusza kolejna edycja projektu „Opaska życia seniora” realizowanego w ramach rządowego programu „Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2023.

Celem działania jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej. Ma zapewnić poprawę poczucia bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

Wsparciem w ramach programu mogą zostać osoby, które łącznie spełniają poniższe kryteria:
- zamieszkują gminę Szczecin
- mają powyżej 65. lat
- mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzą samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkają z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Urządzenie, które będzie udostępniane seniorom w ramach programu to H66 Life Band. Opaska posiada system zapewniający teleopiekę i telemonitoring podstawowych parametrów życiowych użytkownika w czasie rzeczywistym. Poszczególne parametry są przesyłane poprzez sieć GSM na serwer, na którym zainstalowana jest aplikacja służąca bezpośrednio do monitorowania i analizy tych parametrów. Dzięki stałemu nadzorowi, Operator Telecentrum jest w stanie mieć dostęp do nieprawidłowości i podjąć działanie mające na celu kontakt z użytkownikiem i weryfikację jego stanu zdrowia, a w razie konieczności wezwanie odpowiednich służb. Ponadto użytkownik w sytuacji zagrożenia, może sam wezwać pomoc naciskając przycisk alarmowy i łącząc się z centrum alarmowym.

Bransoletka to urządzenie pomiarowe i kontaktowe. Pracuje w oparciu o kartę SIM w standardzie GSM 2G, przez co zapewnia opiekę na terenie całej Polski, objętej zasięgiem tej sieci. Opieka rozpoczyna się już w chwili założenia teleopaski przez użytkownika. Posiada zaawansowane funkcje i sensory pomiarowe: pomiar ciśnienia krwi, pomiar pulsu, krokomierz, pomiar saturacji, pomiar temperatury ciała, detektor upadków, monitorowanie bieżącej lokalizacji GPS, bezpośrednie połączenie z centrum alarmowym poprzez przycisk SOS.

Program w Szczecinie jest realizowany przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Szczecinie.

Aby zgłosić się do programu należy wypełnić Formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami i dostarczyć go do Centrum Seniora w Szczecinie przy ulicy Bolesława Śmiałego 16/U2 lub przesłać mailem na adres: [email protected].

Dokumenty rekrutacyjne można składać w CS w terminach:

- 12 września (wtorek), godz. 08.00 – 10.00 i 15.00 – 18.00
- 13 września (środa), godz. 08.00 – 11.00 i 16.00 – 19.00

Dokumenty rekrutacyjne można wysyłać mailem na adres: [email protected] w terminie od 12 września (wtorek) godz. 08.00 do 13 września (środa) godz. 19.00.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński