Świt Skolwin pokonał mocarza, Chemik Police przełamał się

(sz)
Świt Skolwin pokonał u siebie Kotwicę Kołobrzeg. Chemik Police zdobył wyczekiwany komplet punktów w spotkaniu beniaminków.

Skolwinianie wygrali 3:1, choć na początku meczu stracili gola. Wyrównał Adam Nagórski, a prowadzenie Świtowi dał w drugiej połowie Adam Ładziak, gdy drużyna grała już jedenastu na dziesięciu. Wynik ustalił Łukasz Kopeć.

Chemik Police zwyciężył na własnym stadionie 2:0 z Nielbą Wągrowiec. Kluczowy był mocny start podopiecznych Łukasza Borgera, którzy już po siedmiu minutach prowadzili 2:0. Czwartego gola w sezonie strzelił Andrij Protasenko, a po nim uderzenie do bramki oddał Jakub Sobecki. Z tak wyraźną przewagą drużyna z Polic mogła kontrolować wydarzenia na boisku i starać się przede wszystkim trzymać przeciwnika w bezpiecznej odległości od bramki Patryka Brzozowskiego. Chemik czekał na wygraną miesiąc od 15 sierpnia. W tym okresie jego sytuacja w tabeli skomplikowała się i znalazł się blisko strefy spadkowej. Po pokonaniu Nielby zrobiło się spokojniej.

Pogoń II Szczecin przegrała 0:1 z Sokołem Kleczew. Jedynego gola w tym meczu strzelił Paweł Piceluk, który w 26. minucie skierował do bramki piłkę po złym piąstkowaniu Jędrzeja Grobelnego. W drużynie Pawła Crettiego wystąpili po wyleczeniu kontuzji Sebastian Nagel i Hubert Turski. W podstawowym składzie znaleźli się Gracjan Kuśmierek oraz Rafał Maćkowski.

- Jesteśmy zadowoleni z tego, jak się zaprezentowaliśmy. Wszystko poza wynikiem wyglądało tak jak chcieliśmy. Czujemy niedosyt, bo porażka oddala nas od czołówki, której chcieliśmy się trzymać. Zawiodła skuteczność, która była jedynym mankamentem. Mieliśmy jednak świadomość, że nasze wyniki będą sinusoidą - mówi trener Cretti.

Świt Skolwin - Kotwica Kołobrzeg 3:1 (1:1)
Bramki: Nagórski (27), Ładziak (67), Kopeć (85) - Trojanowski (7)
Świt: Matłoka - Wyganowski, Mach, Baranowski, Żulpo, Wojdak, Ładziak, O. Szczepanik, Brzeziański, Krawiec, Nagórski
Czerwone kartki: Retlewski (Kotwica, 43), Trojanowski (Kotwica, 90)

Chemik Police - Nielba Wągrowiec 2:0 (2:0)
Bramki: Protasenko (3), Sobecki (7)
Chemik: Brzozowski - Szewczykowski, Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Jóźwiak, Sobecki, Bedliński, Ława, Protasenko, Kołat, Kapelusz

Sokół Kleczew - Pogoń II Szczecin 1:0 (1:0)
Bramka: Piceluk (26)
Pogoń: Grobelny - Pach, Graczyk, Szcześniak, Nagel, Smoliński, Starzycki, Kuśmierek (84 Radziński), Maćkowski (71 Krzysztofek), Kalenik, Turski

Pozostałe wyniki 8. kolejki: Bałtyk Koszalin - Jarota Jarocin 1:0, Bałtyk Gdynia - Gwardia Koszalin 0:2, Unia Janikowo - Grom Nowy Staw 3:3, Mieszko Gniezno - KP Starogard Gdański 5:1, Radunia Stężyca - Polonia Środa Wielkopolska 1:1, Górnik Konin - KKS 1925 Kalisz (niedziela, 17)