Świetny początek Floty. Pokonała Miedź Legnica i wydostała się ze strefy spadkowej

W akcji Rafał Grzelak, z lewej Marek Opałacz.
W akcji Rafał Grzelak, z lewej Marek Opałacz. Bartek Wutke
Flota Świnoujście wygrała 1:0 na własnym boisku z Miedzią Legnica w meczu 19. kolejki I ligi.

W wyjściowym składzie Wyspiarzy pojawiło się dwóch nowych zawodników. W bramce wystąpił Słoweniec Darko Brljak, na stoperze grał Litwin Klimas Gusocenko, który zastąpił kontuzjowanego Michała Stasiaka. Na środku obrony zagrał z Piotrem Kieruzelem. W drugiej połowie na boisku pojawili się także Łukasz Sołowiej, sprowadzony zimą z Górnika Łęczna oraz Chorwat Nenad Erić.

W pierwszej połowie goście próbowali ataku pozycyjnego, Flota postawiła na kontrataki. Najdogodniejszą sytuację do zdobycia bramki miał w 17. minucie Kieruzel, po strzale z rzutu wolnego.

W 52. minucie gospodarze objęli prowadzenie w dosyć szczęśliwych okolicznościach. Marek Niewiada trafił piłką w głowę Ensara Arifovicia, a ta następnie wpadła do bramki.

Od objęcia prowadzenia Wyspiarze mądrze się bronili i dowieźli zwycięstwo do końca.

Bez względu na wyniki pozostałych spotkań Flota po tej kolejce na pewno opuści strefę spadkową.

Flota Świnoujście - Miedź Legnica 1:0 (0:0)
Bramka: Arifović (52).
Flota:Brljak - Jasiński, Kieruzel, Gusocenko, Opałacz, Mokwa, Niewiada, Bodziony (70 Sołowiej), Kolendowicz (83 Erić), Grzelak, Arifović (77 Śpiączka).

Więcej o meczu w poniedziałkowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego"