300 złotych na dziecko na wyprawkę dla ucznia na nowy rok szkolny - to propozycja zapowiedziana przez premiera Mateusza Morawieckiego na konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. Rządowa wyprawka ma przysługiwać uczniom do ukończenia 18 roku życia i ma być przyznawana raz w roku, przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jakie są kryteria i zasady programu PiS: wyprawka - 300 złotych dla ucznia? Kiedy można spodziewać się pierwszych przelewów? Więcej o szczegółach przeczytacie w materiale. Ta kwota ma pomóc w dobrym starcie młodzieży i dzieciom uczących się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

300 złotych na dziecko na wyprawkę dla ucznia. Zasady programu

300 złotych na wyprawkę dla ucznia to forma nowego wsparcia dla rodzin. Przygotowania do nowego roku szkolnego niosą za sobą szereg wydatków. Premier Mateusz Morawiecki na konwencji PiS zapowiedział, iż nowy program ma pomóc w dobrym starcie wszystkim uczniom, oto najważniejsze zasady jakie pojawiły się na temat nowego programu.

CZYTAJ TAKŻE
PROGRAM MAMA PLUS: PREMIA ZA SZYBKIE URODZENIE DZIECKA

300 złotych - wyprawka dla ucznia, czyli dobry start:

  • ma przysługiwać każdemu dziecku w wieku szkolnym do ukończenia 18 roku życia
  • środki będą przysługiwały wszystkim rodzicom, bez dodatkowych kryteriów
  • świadczenie wypłacane jednorazowo raz w roku, przed rozpoczęciem roku szkolnego

Wszystko o 500 plus: Jak otrzymać, komu się należy, gdzie złożyć wniosek

Z zapowiedzi Mateusza Morawieckiego wynika, że kontrola nad wydawaniem środków z przyznanego świadczenia nie będzie prowadzona.


- Rodzice wiedzą najlepiej, na co wydać pieniądze dla swoich dzieci. My ufamy Polakom, ufamy rodzicom, ufamy wszystkim. - mówił premier.

300 złotych na wyprawkę dla ucznia. Kiedy pierwsze wypłaty?

Program wyprawka, dobry start, czy 300 złotych dla ucznia należy traktować w charakterze zapowiedzi, gdyż nie padły jeszcze żadne konkretne daty związane oficjalnym rozpoczęciem programu. Czy jest szansa na pierwsze przelewy z rządowego pomysłu jeszcze w sierpniu 2018? Możliwe - premier Morawiecki zapowiedział, że realizacja programu wsparcia dla uczniów i ich rodziców potrwa kilka najbliższych miesięcy.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Magazyn sportowy Dziennika Zachodniego KIBIC