Policki, polski Chemik wygrał na inaugurację

(sz)
Krzysztof Cichomski
Chemik wrócił do Polic, a jego szóstkę tworzyły wyłącznie Polki. Na początek ligi zwyciężył 3:0 z POLI Budowlanymi Toruń.

Trener Jakub Głuszak postawił na sześć Polek plus libero Aleksandrę Krzos z prostego powodu. Dał wolne siatkarkom, które na początku października zagrały w finale mistrzostw Europy.

Bianka Busa, Sladjana Mirković, Stefana Veljković i Maret Balkestein-Grothues nie trenowały w środku tygodnia, a ich zadaniami było odpocząć psychicznie, naładować energią i zadomowić po przeprowadzce. Z kwadratu rezerwowych ruszyła się tylko Busa.

Biało-czerwona szóstka poradziła sobie na inaugurację Ligi Siatkówki Kobiet i podniosła morale po porażce z Grot Budowlanymi Łódź w meczu o Superpuchar Polski. Dzięki zwycięstwu 3:0 policzanki znalazły się w niedzielę na szczycie tabeli.

Chemik rozpoczął mecz od prowadzenia 4:0, a kiedy powiększył je do stanu 7:1, trener torunianek zażądał przerwy.

Po niej Budowlanym przestały drżeć dłonie, a sześć punktów straty zredukowały do dwóch "oczek". Kilkanaście minut później przyjezdne doprowadziły do remisu 19:19. Mistrz Polski narobił sobie kłopotów i musiał jeszcze raz pobudzić się przed końcówką pierwszego seta. Wygrał go 25:21.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia POLI Budowlanych Łódź. Za pościg zabrały się najlepiej punktujące po stronie Chemika siatkarki Natalia Mędrzyk i Katarzyna Zaroślińska-Król. Ta pierwsza zdobyła 16 punktów, a atakująca 14. Drużyna Głuszaka wykorzystała pierwszą piłkę setową przy stanie 24:23 i zrobiło się 2:0 w partiach. Najlepiej blokowała tego dnia Katarzyna Gajgał-Anioł.

Przerwa podziałała na gospodynie mobilizująco.

Trzecia runda była jednostronnym popisem Chemika. Dominatorki wygrały ją 25:11 w stylu, do jakiego przyzwyczaiły kibiców w poprzednich sezonach. Zadebiutowała Alex Holston. Amerykanka była na boisku tylko gościem i nie miała okazji do zaprezentowania swoich umiejętności w ataku.

Chemik rozpoczął piąty z rzędu sezon w Lidze Siatkówki Kobiet w mieście, w którym wywalczył do niej awans w 2013 roku. Następnie przez cztery lata rozgrywał swoje spotkania w Arenie Szczecin. W niedzielę wrócił do Polic, a aklimatyzacja przebiegła bezboleśnie.

Chemik Police - POLI Budowlani Toruń 3:0 (25:21, 25:23, 25:11)
Chemik:
Bełcik, Smarzek, Mędrzyk, Bednarek-Kasza, Gajgał-Anioł, Zaroślińska-Król, Krzos (l.) oraz Busa, Holston

Pozostałe wyniki 1. kolejki: KSZO Ostrowiec - Legionovia Legionowo 3:1, Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz 3:2, MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Muszynianka (niedziela, 20), BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Grot Budowlani Łódź (poniedziałek, 18), Impel Wrocław - Enea PTPS Piła (poniedziałek, 18), ŁKS Commercecon Łódź - Trefl Proxima Kraków (poniedziałek, 18)