Pięć setów Espadonu Szczecin u Victorii

Sebastian Szczytkowski
Espadon Szczecin wrócił do walki o punkty po długiej przerwie
Espadon Szczecin wrócił do walki o punkty po długiej przerwie Sebastian Wołosz
Dopiero w tie-breaku Espadon Szczecin przypieczętował zwycięstwo 3:2 z Victorią Wałbrzych.

Espadon miał dwie szanse, by zdobyć komplet punktów. Pierwsza z nich zrodziła się w trzecim secie. Drużyna Milana Simojlovicia wygrała dwa poprzednie i po serii zagrywek Cedzyńskiego wyszła na prowadzenie.

Victoria Wałbrzych dogoniła jednak przyjezdnych, a w czwartym secie obroniła serię piłek meczowych dzięki zabójczym serwisom Kotuli. Potwierdziło się, że na najlepszą drużynę z poprzedniego sezonu trzeba uważać. Szczególnie na jej terenie.

Espadon rozstrzygnął mecz na swoją korzyść w tie-breaku wygranym 15:10, a najlepszym siatkarzem spotkania został wybrany libero Adam Tołoczko.

Dla zespołu Milana Simojlovicia jest to powrót do gry i zwyciężania po porażce z GKS Katowice, a następnie dwóch tygodniach pauzowania. Wiktorię w Wałbrzychu okupił jednak straconym małym punktem i siłami przed zaplanowanym na środę pojedynkiem ze Stalą Nysa.

Victoria Wałbrzych - Espadon Szczecin 2:3 (23:25, 16:25, 25:20, 30:28, 10:15)