Espadon opróżnił skarbiec w Krakowie

Sebastian Szczytkowski
Espadon wygrał oba mecze w Krakowie.
Espadon wygrał oba mecze w Krakowie. Sebastian Wołosz
Siatkarze ze Szczecina zdobyli pełną pulę w dwóch meczach w Krakowie i wdrapali się do czołówki I ligi. W sobotę pokonali Hutnika.

W piątek Espadon nadrabiał ligowe zaległości i zwyciężył 3:1 w pojedynku z AGH Kraków. Podopieczni Dejana Brdovicia wygrali emocjonujące sety na przewagi. Hutnik był na papierze mniej wymagającym rywalem i potwierdziło to się na boisku. Drużyna z Krakowa plasuje się na dole tabeli, a sen z powiek spędza siatkarzom sytuacja finansowa klubu.

Espadon nie odczuł zmęczenia poprzednim starciem i zwyciężył gładko 3:0. W początkowych setach Hutnik nie przekroczył bariery 20 punktów. Bardziej zacięta była walka w trzeciej partii. Szczecinianie nie pozwolili rywalowi wrócić do gry i triumfowali 25:23.

Tym samym szczecinianie zakończyli wyprawę krakowską z kompletem sześciu punktów. Na wyjazdach są dotychczas bezbłędni. Wszystko to pozwoliło Espadonowi wskoczyć do czołówki I ligi.

Hutnik Kraków - Espadon Szczecin 0:3 (19:25, 17:25, 23:25)

Materiał oryginalny: Espadon opróżnił skarbiec w Krakowie - Głos Szczeciński