Stocznia Szczecin zamiast Espadonu. Premiera już w piątek...

  Stocznia Szczecin zamiast Espadonu. Premiera już w piątek [ZDJĘCIA]

  (sz)

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Stocznia Szczecin zamiast Espadonu. Premiera już w piątek [ZDJĘCIA]
  1/17
  przejdź do galerii

  ©Sebastian Wołosz

  W piątek pierwsze starcie Stoczni Szczecin w Plus Lidze z Jastrzębskim Węglem. Dzień przed spotkaniem klub zmienił nazwę.
  W poprzedniej kolejce Stocznia Szczecin awansowała ponad strefę barażową. To efekt zwycięstwa 3:1 z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Byt niebiesko-białych w Plus Lidze znalazł się ponownie w ich rękach. Do końca sezonu zasadniczego pozostały jeszcze dwie kolejki. W piątek drużyna Michała Gogola podejmie Jastrzębski Węgiel, który jest czwarty w tabeli, jednak nie zapewnił sobie jeszcze miejsca w najlepszej szóstce przed play-off. Na jego rozluźnienie nie można więc liczyć.

  Jedną z przyczyn niepewności jastrzębian jest porażka 2:3 ze szczecinianami, którą ponieśli krótko przed świętami Bożego Narodzenia we własnej hali. To jednocześnie ostatnie zwycięstwo niebiesko-białych z przeciwnikiem z górnej połowy tabeli. Przyjezdni są źli na Stoczniowców, a ci marzą o jakimś sukcesie w Netto Arenie. Pod kątem wyników u siebie są najgorszym zespołem w elicie.

  Początek meczu o godzinie 19 w Netto Arenie.

  Dzień przed pojedynkiem doszło do ważniejszego z punktu widzenia przyszłości klubu wydarzenia. W czwartek jego przedstawiciele właściciel Jakub Markiewicz i prezes Paweł Adamczak podpisali umowę ze sponsorem tytularnym Stocznią Szczecińską. W ten sposób drużyna występująca w Plus Lidze przestała być Espadonem, a została Stocznią Szczecin.

  - W tym niesamowitym dniu czuję wzruszenie. Dopięliśmy plan, który powstał w mojej głowie kilka lat temu i którym zarażałem moich kolegów. Czekałem na takie wydarzenie, które jeszcze mocniej połączy klub z regionem. Pod nową nazwą, z nowym sponsorem, będzie on trwać przez lata w Szczecinie - zapewnia Markiewicz.

  Dla klubu to powrót do korzeni. Espadon był spadkobiercą tradycji Morza Bałtyk, a ten z kolei Stali Stoczni Szczecin. Największe sukcesy odnosił w latach 80., kiedy funkcjonował u boku posiadającego wielkie tradycje zakładu. W latach 1985 i 1987 wywalczył mistrzostwo Polski. Ponadto w tym okresie zdobył jeszcze po dwa medale srebrne oraz brązowe, występował w europejskich pucharach, miał w wąskiej kadrze kilku reprezentantów kraju.

  - Rozmawialiśmy o możliwości współpracy od kilku miesięcy. Od czwartku klub nosi zaszczytne imię Stoczni. To będzie proces zanim osiągnie najwyższe miejsca w Polsce i powróci do europejskich pucharów, ale każdy musi sobie stawiać ambitne cele. Siatkarze tak samo jak Stocznia Szczecińska powinni podnosić sobie poprzeczkę. Będziemy czekać na ich sukcesy z pokorą - mówi Andrzej Strzeboński, prezes nowego sponsora tytularnego.

  Nowy sponsor oznacza większy budżet. O ile? Tego już nie wiadomo, ale ma pozwolić drużynie na poprawienie wyników już w następnym sezonie. Prezes Adamczak zapowiada, że w trwającej kampanii zespół przypieczętuje utrzymanie, a w następnej powalczy o miejsca 6-8. Aby stało się to możliwe potrzebne są transfery nowych, klasowych siatkarzy. Zanosi się na ciekawe lato dla kibiców Stoczni.

  Za zbudowanie zespołu będzie odpowiadać trener Michał Gogol.

  - W tym sezonie stawialiśmy czoła i wygrywaliśmy z klubami posiadającymi dwu, a nawet trzykrotnie większy budżet od naszego. Podpisanie umowy z nowym sponsorem powoduje w drużynie nadzieję oraz optymizm. Wierzę, że ze wsparciem Stoczni Szczecińskiej powrócimy do korzeni, zaczniemy pukać do wyższych miejsc w tabeli, a w przyszłości nawet pomyślimy o medalach. Dla mnie szczecinianina to ważne - zapewnia Gogol.

  - Stocznia szukała wyjścia na zewnątrz. Jest ona swoistym rdzeniem, który powinien angażować się w społeczne życie Szczecina. Powstała z kolan, wróciła do nazwy, którą budowały pokolenia szczecinian. Mamy w mieście piękną halę, ambitnych siatkarzy i stąd decyzja o zaangażowaniu się w ten projekt. Mam nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu klub będzie mógł rozwijać się. Nazwa Stocznia może uskrzydlić zawodników - dodaje Strzeboński.

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.gs24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Plebiscyt Kobieta Roku - czekamy na nominacje

  Plebiscyt Kobieta Roku - czekamy na nominacje

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.