Szczypiorniści Pogoni przegrali ważny mecz i wrócili pod "kreskę"

Tomislav Stojković znów przypomniał o swojej klasie. Były gracz Pogoni w meczach z Portowcami broni bez zarzutu. Andrzej Szkocki/archiwum
Rewelacyjny beniaminek z Legionowa pokonał Portowców we własnej hali 24:23. Portowców zatrzymali dobrze dysponowani bramkarze.

Rację miał trener Antoni Parecki, który po wygranym przed tygodniem meczu z MMTS Kwidzyn powiedział, że teraz jego zespołowi będzie jeszcze trudniej. Weekend dla Pogoni źle się zaczął, bo Gwardia Opole pewnie wygrała we Wrocławiu i wyprzedziła nasz zespół w tabeli.

Pogoń w Legionowie zatrzymali dwaj bramkarze: dobrze znany w Szczecinie Tomislav Stojković i Mikołaj Krekora. Pierwszy świetnie bronił przed przerwą, a jego zespół prowadził już nawet 10:7. Jednak przez większość spotkania na tablicy był remis.

Portowcom udało się na kwadrans przed końcem wyjść na prowadzenie 17:19, ale na większą przewagę gospodarze nie pozwolili, a sami w końcówce wyszli na prowadzenie. Ostatnią bramkę w 58. minucie zdobył Mateusz Zaremba (24:23 dla KPR). Na więcej nie pozwolili dobrze dysponowani bramkarze obu zespołów.

KPR Legionowo - Pogoń Szczecin 24:23 (12:11)

Pogoń: Morawski, Tatar - Bruna 8, Walczak 5, Gierak 4, Zaremba 4, Jedziniak 1, Kniaziew 1, Fedeńczak, Krysiak, Trzaszczka.

Pozostałe wyniki 18.kolejki: Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock 20:28, MMTS Kwidzyn - Vive Tauron Kielce 25:32, Górnik Zabrze - PGE Stal Mielec 33:27, Śląsk Wrocław - Gwardia Opole 20:30, Azoty Puławy - Chrobry Głogów 36:22.