Pogoń Baltica pokonała kolejnego rywala z czołówki

Pogoń Baltica - Start Elbląg 24:20
Pogoń Baltica - Start Elbląg 24:20 Sebastian Wołosz
Pierwszy zespół wygrał z trzecim, choć łatwo nie było. Pogoń Baltica - Start Elbląg 24:20. Szczecinianki utrzymały prowadzenie w tabeli Superligi.

Setny mecz w barwach Pogoni Baltica rozegrała Monika Głowińska. Mimo kilku prób nie zdołała zdobyć swojej bramki numer 200 w szczecińskim zespole (ma 198 trafień).

Pogoń miała piorunujący początek (4:1 w 6.minucie), jednak Start szybko nie tylko odrobił straty, ale i wyszedł na prowadzenie (4:6 w 14.minucie). Gospodyniom nie szło w ataku pozycyjnym. Bramki padały głównie z karnych i z kontry. Dobrze między słupkami Pogoni spisywała się Adrianna Płaczek (obroniła cztery karne), ale w tym sezonie to już norma.

Trener Adrian Struzik zareagował biorąc czas i wprowadzając na boisko m.in. Monikę Bancilon. Brazylijka zadebiutowała w Superlidze i przed szczecińską publicznością w efektowny sposób. Wyprowadziła Pogoń na prowadzenie i do przerwy zdobyła cztery bramki.

Szczecinianki szybko jednak roztrwoniły przewagę z pierwszej połowy. W drugiej trafiły dopiero po dziewięciu minutach (Zimny z karnego na 15:16), a z akcji trzy minuty później (Jaszczuk na 16:16). Ciągle kulała gra w ataku pozycyjnym.

W trudnym momencie spotkania przebudziła się Małgorzata Stasiak. Reprezentantka Polski zdobyła dwie bramki z rzędu, a Pogoń prowadziła 19:17 na 10 minut przed końcem meczu. Gospodynie nabrały pewności i grały najlepiej w całym meczu i kibice mogli odetchnąć z ulgą. Pogoń uciekła spod topora.

Następny mecz Pogoni Baltica w Walentynki na wyjeździe z Vistalem Gdynia.

W przerwie meczu ZPRP za wybitne osiągnięcia dla szczypiorniaka odznaczył: Andrzeja Dolatę, Artura Rykaczewskiego (złotymi odznakami) oraz Wioletę Bergiel, Natalię Ciepłowską, Beatę Florkiewicz, Anetę Kubicką, Barbarę Kukwę i Agnieszkę Marciniak (srebrnymi odznakami), a także Monikę Dąbrowską (brązową odznaką).

Pogoń Baltica Szczecin - Start Elbląg 24:20 (14:11)
Pogoń: Płaczek - Królikowska 4, Bancilon 4, Jaszczuk 4, Zimny 3, Koprowska 3, Gadzina 3, Stasiak 2, Zawistowska 1, Szczecina, Głowińska, Noga,