Polki wygrały z Niemkami. Grały zawodniczki Pogoni

Polki przygotowują się do grudniowych MŚ w Danii.
Polki przygotowują się do grudniowych MŚ w Danii. Sebastian Wołosz/archiwum
Reprezentantki Polski wygrały z Niemkami 31:30 w meczu towarzyskim rozegranym w Lipsku. Nasza kadra przygotowuje się do grudniowych mistrzostw świata w Danii.

W meczu wystąpiły dwie zawodniczki Pogoni: rozgrywająca Małgorzata Stasiak i skrzydłowa Joanna Gadzina. Obie nie zdobyły bramki.

Selekcjoner Kim Rasmussen często rotował składem próbując różnych ustawień, zarówno w ataku jak i w obronie. Do przerwy Polki prowadziły 17:14. W drugiej połowie popełniły zdecydowanie za dużo błędów, szczególnie w ofensywie.

W sobotę Biało-czerwone podejmą w Zielonej Górze zespół Czarnogóry, będzie to ostatni oficjalny sprawdzian naszej drużyny przed MŚ w Danii.

Niemcy - Polska 30:31 (14:17)
Niemcy: Kramarczyk, Woltering – Zapf 3, Lang 5, Loerper 5, Smits 2, Behnke 1, Naidzinavicius 1, Hubinger, S. Mueller 4, Fischer, Mazzucco 2, F. Mueller 3, Minevskaja, Schulze 4, Eckerle.
Polska: Gawlik, Prudzienica – Kobylińska 4, Stachowska 3, Niedźwiedź 2, Gadzina, Kocela 3, Kudłacz-Gloc 4, Pielesz 2, Zych, Łabuda 2, Kołodziejska 2, Sądej 4, Stasiak, Kulwińska, Achruk 5.
Sędziowały: Antic – Jakovljevic (Serbia)