Vistal Gdynia - Pogoń Baltica 23:24. Finał już blisko!

Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 23:24
Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 23:24 Przemyslaw Swiderski
Szczypiornistki Pogoni pokonały na wyjeździe Vistal Gdynia w trzecim meczu półfinału fazy play off Superligi. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą już 2:1. W niedzielę czwarte starcie, również w Trójmieście.

Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 23:24 (12:14) Stan rywalizacji: 1:2.
Vistal: Gapska, Kordowiecka - Galińska 5, Janiszewska 5, Kobylińska 4, Matieli 3, Stanulewicz 2, Urbaniak 2, Dorsz 1, Tasić 1,Olszowa, Kozłowska, Zych, Gutkowska.
Pogoń: Płaczek, Wierzbicka - Zawistowska 5, Stasiak 4, Bancilon 3, Noga 3, Królikowska 3, Jaszczuk 2, Zimny 2, Szczecina 1, Głowińska 1, Cebula, Koprowska.

Vistal Gdynia nie wykorzystał przewagi! [ZDJĘCIA]

W tym sezonie oba zespoły spotkały się już szósty raz (pięć meczów lidze i jeden w Pucharze Polski). Za każdym razem są to widowiska pełne emocji, w których wyniku nie można być pewnym do samego końca.

Nawet wtedy, gdy jedna z drużyn tak zaczyna spotkanie, jak Pogoń w sobotę, od prowadzenia 3:7 w 12. minucie. Wystarczyła jednak dwuminutowa kara dla Małgorzaty Stasiak i za chwilę Vistal odrobił straty. W 27. minucie gospodynie prowadziły 12:10, by na przerwę zejść przegrywając 12:14.

W drugiej połowie Pogoń pozwoliła wprawdzie dogonić się rywalkom mimo odskoczenia na trzy bramki w 47. minucie, ale do końca spotkania Vistal już ani razu nie prowadził.

Ostatnia minuta ciągnęła się w nieskończoność, a szczecinianki broniły prowadzenia 23:24. Z powodzeniem i wraz z końcową syreną mogły paść sobie w ramiona.

Na szampana jednak nie pora, bo niedzielę czwarty mecz. Jeżeli Vive Tauron Kielce pokona dziś MMTS Kwidzyn i awansuje do finału Superligi panów, to na antenie Polsatu Sport zwolni się miejsce i ta stacja pokaże starcie Vistalu z Pogonią (godz.16). Warto niedzielnego grilla zaplanować na inną porę dnia, bo spotkanie zapowiada się pasjonująco!