Sandra Spa Pogoń z drugim zwycięstwem z rzędu w ekstraklasie

Szczypiorniści Pogoni zrewanżowali się MMTS za nieznaczną porażkę w Kwidzynie.
Szczypiorniści Pogoni zrewanżowali się MMTS za nieznaczną porażkę w Kwidzynie. Pogoń Handball Szczecin Facebook
Pogoń była częściej na prowadzeniu, ale rozstrzygnięcie nastąpiło w ostatnich pięciu minutach spotkania.

Prawdziwą bitwę stoczyli szczypiorniści Sandra Spa Pogoni z MMTS Kwidzyn. Prowadzący zmieniał się często, ale częściej w dobrych nastrojach atakowali gospodarze. Pogoń w 50. minucie wyszła nawet na prowadzenie 19:16, ale kwidzynianie zwarli defensywne szeregi i odrobili dwie bramki. Pogoń przełamała chwilowy kryzys, bramki rzucali skrzydłowi i w 54. min. było 21:18.
W ostatnich minutach górą wielkie zaangażowanie Portowców w defensywie i udane interwencje Sebastiana Zapory.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – MMTS Kwidzyn 25:20 (12:10)
Pogoń: Zapora, Teterycz, Bartosik – Bosy 5, Krysiak 5, Krupa 4, Jedziniak 4, Radosz 3, Matuszak 2, Biernacki 1, Zaremba 1, Wąsowski, Fedeńczak.

Inne wyniki 25. kolejki: Vive – Wybrzeże 41:24, Gwardia – Chrobry 23:28, Meble Wójcik – Zagłębie 37:30, Górnik – KPR 27:20, , Piotrkowianin – Stal 26:29 po rzutach karnych.