Pogoń wysoko przegrała z GTPR. Kiepski wizerunek polskiej ekstraklasy

Drużyna Pogoni nie potrafi w tym sezonie pokonać mocnego przeciwnika.
Drużyna Pogoni nie potrafi w tym sezonie pokonać mocnego przeciwnika. Wojciech Kozłowski Facebook
GTPR Gdynia słabiutko spisuje się w europejskich pucharach, za to w krajowej elicie wciąż liczy się w walce o podium, a szczecińską Pogoń pokonał z nieoczekiwaną łatwością.

To, co aktualnym mistrzyniom Polski nie wystarcza na Ligę Mistrzyń, okazało się za wysokim poziomem dla aspirującej do podium Pogoni. Początek meczu był wyrównany. W 17. minucie Blazević trafiła na 8:8 i wtedy rozpoczął się koszmar szczecinianek. Na dwie bramki gdynianek jeszcze Chorwatka odpowiedziała po indywidualnej akcji, ale po chwili rywalki rzuciły pięć bramek z rzędu. Bardzo fajnie spisywała się w bramce Weronika Kordowiecka, ale to głównie przez błędy szczecinianek ta przewaga tak dramatycznie urosła. Impas przełamała dopiero Agata Cebula, ale i tak Pogoń przed przerwą postawiła się w bardzo trudnej sytuacji. W drugiej połowie Pogoń starała się, ale w jej grze nie było jakości – chaotyczny atak pozycyjny, słabiutka defensywa. Jeśli nie będzie przełomu – drużyna może zapomnieć o medalu.

Dla kilku zawodniczek Pogoni było to szczególnie ważne spotkanie. We wtorek selekcjoner Leszek Krowicki powołał kadrę seniorek na konsultację szkoleniową (18-21 luty). W składzie znalazły się: bramkarka Natalia Krupa, skrzydłowa Daria Zawistowska, rozgrywająca Karolina Kochaniak. Za to po stronie GTPR zagrało pięć nominowanych: Katarzyna Janiszewska, Weronika Kordowiecka, Joanna Kozłowska, Joanna Szarawaga, Aleksandra Zych. Dodajmy, że w rezerwie są: Patrycja Królikowska, Patrycja Noga (obie Pogoń) i Aneta Łabuda (GTPR Gdynia). Szczecinianki wypadły źle.

SPR Pogoń Szczecin – GTPR Gdynia 25:32 (10:16)
Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa – Blazević 12, Królikowska 2, Gadzina 2, Nosek 2, Noga 2, Cebula 2, Marcikowa 1, Zawistowska 1, Kochaniak, Urbańska, Bancilon, Koprowska.

Wszystko o IO Pjongczang 2018 - polub nas i bądź na bieżąco!