Pierwsza nauczka dla nowej trenerki SPR Pogoni Szczecin

Agata Cebula z SPR Pogoni Szczecin.
Agata Cebula z SPR Pogoni Szczecin. Andrzej Szkocki/Polska Press
Pogoń Szczecin przegrała w Elblągu. To pierwsza porażka pod wodzą trenerki Ljiljany Marković.

Wynik spotkania otworzyła Hanna Jaszczuk, która do lata reprezentowała Pogoń. Mecz był jednak bardzo wyrównany – bramka za bramkę. Dopiero po zmianie stron Pogoń rzuciła trzy bramki z rzędu i wyszła na prowadzenie 12:10. Sztab Startu nie czekał, a po przerwie na czas – elblążanki zrewanżowały się trzema trafieniami.

Mecz uciekł Pogoni między 40. a 44. minutą. Start wyszedł na prowadzenie 20:16, bo grał dużo lepiej w ataku pozycyjnym. Szczecinianki nie złapały dobrego rytmu – albo za szybko oddawały rzut, albo prowadziły akcje w ślamazarnym tempie. I choć naszej drużynie udawało się dochodzić na 2 bramki straty, to Start nie był zagrożony. Wygrał zasłużenie.

Start Elbląg – SPR Pogoń Szczecin 26:24 (10:9)
Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa - Blazević 5, Cebula 5, Kochaniak 3, Marcikova 3, Koprowska 3, Noga 2, Płomińska 1, Nosek 1, Gadzina 1, Zawistowska, Janas, Bancilon.

Inne wyniki 14. kolejki: AZS – Korona 40:29, UKS – KPR K. 29:36, Perła – Piotrcovia 30:21, KPR JG – Ruch 29:32.