Derby jednostronne. SPR Pogoń słabsza od AZS Koszalin [ZDJĘCIA]

SPR Pogoń Szczecin - Energa AZS Koszalin 21:26.
SPR Pogoń Szczecin - Energa AZS Koszalin 21:26. Andrzej Szkocki/Polska Press
Zwycięstwo z AZS Koszalin miało otworzyć Pogoni drogę do podium rozgrywek o mistrzostwo Polski. Porażka sprawiła, że pozostaną już tylko matematyczne szanse.

Wynik spotkania mogła otworzyć Patrycja Królikowska, ale jej akcja na skrzydle była nieskuteczna. W odpowiedzi liderka AZS Romana Roszak była bezbłędna. Pogoń szybko odpowiedziała (Valentina Blazević), ale lepiej w mecz weszły koszalinianki (1:3, 3:6). W 10. minucie trenerka szczecińskiego zespołu Ljiljana Marković postanowiła po raz pierwszy zaprosić podopieczne na dodatkową rozmowę.

Pogoń lepszy fragment miała między 15. a 20. minutą, gdy odrobiła trzy bramki i było tylko 9:8 dla akademiczek. Problem w tym, że nasz zespół zaciął się w ataku i był punktowany przez rywalki. Przewaga znów urosła i zrobiło się nieciekawie w przerwie.

W sezonie zasadniczym Pogoń dwukrotnie w lepszych nastrojach kończyły derbowe mecze. Na swoim terenie wygrała dwoma bramkami, a w Koszalinie w samej końcówce zdołała doprowadzić do remisu i rozstrzygnęła rywalizację na swoją korzyść po rzutach karnych. To były jedyne zwycięstwa Pogoni w meczach z zespołami z górnej połówki tabeli. Mogło to niepokoić, ale z drugiej strony drużyna potrafiła walczyć w pozostałych trudnych konfrontacjach. Można było mieć nadzieję, że w grupie mistrzowskiej piłkarki Pogoni wzniosą się na wyżyny umiejętności.

Próbowały w środę, ale bezskutecznie. Mając stratę po I połowie – Pogoń zbyt bojaźliwie rozpoczęła grę po zmianie stron. W 38. minucie AZS prowadził już 18:11, a gra Pogoni wyglądała źle. Jedna dobra akcja w ataku przeplatana była słabszą postawą w defensywie i błędem w ataku. W 42. minucie zrobiło się 12:21 i pachniało dwucyfrówką. Marković raz jeszcze poprosiła o przerwę i jej zawodniczki poprawiły skuteczność. I choć w 48. po rzucie Roszak było nawet 14:24, to w końcówce szczecinianki odrobiły część strat.

Porażka w kiepskim stylu zamyka szanse Pogoni na medal w tym sezonie. Matematycznie będzie to jeszcze możliwe, ale nasz zespół nie prezentuje medalowej dyspozycji.

SPR Pogoń Szczecin – Energa AZS Koszalin 21:26 (9:14)
Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa – Cebula 4, Blazević 4, Noga 3, Nosek 3, Królikowska 3, Kochaniak 3, Zawistowska 1, Bancilon, Marcikowa, Koprowska, Gadzina.

Inny wynik: Perła – GTPR 25:24. Zagłębie – Start w czwartek.

1. MKS Perła Lublin/23/64/732:489
2. Metraco Zagłębie Lubin/22/52/630:493
3. Kram Start Elbląg/22/50/646:560
4. Energa AZS Koszalin/23/50/629:555
5. GTPR Gdynia/23/45/637:557
6. Pogoń Szczecin/23/41/653:599

Teraz w ekstraklasie nastąpi przerwa ze względu na występy reprezentacji Polski w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Z Pogoni powołanie otrzymała Daria Zawistowska. Inne zawodniczki pojadą na kadrę B i młodzieżową.

Więcej o

Byliście wczoraj na meczu Pogoni Szczecin z Cracovią Kraków? Znajdźcie się na zdjęciach! Zobacz także: Magazyn Sportowy GS24

Tak szczecinianie kibicowali na meczu Pogoni Szczecin z Crac...