Kosta Runjaic z Pogoni: To gorzka porażka. Za dużo błędów

Kosta Runjaic z Pogoni Szczecin.
Kosta Runjaic z Pogoni Szczecin. Andrzej Szkocki
Opinie trenerów po meczu Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin (2:0).

Kosta Runjaic, Pogoń

Wiele sobie obiecywaliśmy przed tym meczem. Chcieliśmy pokazać dobrą piłkę i osiągnąć dobry wynik. I od początku było to widać. Dobrze operowaliśmy piłką i potrafiliśmy zdominować przeciwnika. Wiemy, że Śląsk w ofensywie prezentuje dobrą jakość, ale byliśmy czujni. Po niepotrzebnym wyjściu naszego bramkarza, błędnej decyzji i czerwonej kartce mecz potoczył się w innym kierunku.

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 2:0. Przesądziła czerwona kartka debiutanta

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:0.

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 2:0. Przesądziła czerwona kar...

Po stracie zawodnika byliśmy dobrze zorganizowani w defensywie i dobrze broniliśmy się. Dziś nie mieliśmy szczęścia - straciliśmy gola w najgorszym momencie, tuż przed przerwą. Myślę, że powinniśmy lepiej zachować się w tej akcji. W drugiej połowie zaczęliśmy grać odważniej, chcieliśmy wyrównać. Znów zaczęło się kuriozalnie dla nas, bo straciliśmy bramkę.

Jesteśmy w trakcie „angielskiego tygodnia". Przy stanie 0-2 i grze w osłabieniu trudno było cokolwiek więcej zrobić. Moja drużyna mimo tego do końca starała się zrobić "swoje" - spróbować strzelić bramkę, stwarzać okazje. Popełnialiśmy też błędy i skończyło się to dla nas gorzką porażką. Musimy wyciągnąć wnioski i lepiej zaprezentować się w kolejnym meczu.

Tadeusz Pawłowski, Śląsk

Trudny mecz, ale dobrze się dla nas ułożył. Przed nami dużo pracy. Znaleźliśmy dobrą receptę na dwie linie Pogoni, które były blisko ustawione. Odpowiedzieliśmy grą skrzydłami, dobrym występem Jakuba Koseckiego, który dał nam zwycięstwo. Była to zasłużona wygrana.