Błękitni Stargard odpadli z Pucharu Polski

Błękitni Stargard przegrali na swoim boisku z Bytovią Bytów 1:2. Stargardzki drugoligowiec tym samym zakończył udział w rozgrywkach Pucharu Polski w sezonie 2016/2017.

Błękitni w pierwszej rundzie Pucharu Polski zmierzyli się dzisiaj w Stargardzie z pierwszoligową Drutex-Bytovią Bytów. Stargardzki drugoligowiec nie zamierzał tylko się bronić i szukał swoich szans w ataku. W 18 minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Wojciech Fadecki i gospodarze prowadzili. Goście szybko chcieli odrobić stratę i dwukrotnie poważnie zagrozili bramce Błękitnych. Golkiper gospodarzy Przemysław Wróbel popisał się efektownymi interwencjami.

Stargardzki zespół mógł powiększyć przewagę, ale Bartosz Flis nie doczekał się podania piłki w sytuacji, kiedy pozostałoby mu tylko skierować futbolówkę do pustej bramki. Tuż przed przerwą Drutex-Bytovia wyrównała. Maciej Liśkiewicz faulował rywala w polu karnym, a Łukasz Wróbel pewnie wykorzystał karnego.

W drugiej połowie przeważali goście i w 57 minucie wyszli na prowadzenie. Obrońcy stargardzkiego zespołu zaspali i Artur Formela nie miał problemu ze skierowaniem piłki do bramki. Błękitni próbowali odrobić stratę, ale ich ataki zatrzymywali obrońcy gości. W kolejnej rundzie PP zagra Drutex-Bytovia.

Błękitni Stargard - Drutex-Bytovia Bytów 1:2 (1:1)
Bramki: Fadecki 18 - Wróbel 45 (k) i Formela 57.
Błękitni: Wróbel, Gutowski, Baranowski, Pustelnik, Liśkiewicz, Lisowski (87 Inczewski), Kazimierowicz, Więcek (61 Czapłygin), Flis (57 Magnuski), Fadecki, Brzeziański.