Błękitni Stargard nie tracą punktów

Tadeusz Surma
W trzecim w tym roku meczu stargardzki drugoligowiec odniósł trzecie zwycięstwo. Tym razem wygrał na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 1:0.

W dwudziestej drugiej kolejce spotkań II ligi piłkarskiej Błękitni Stargard grali na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. To był wyrównany mecz, w którym oba zespoły miały bramkowe okazje. Stargardzianie w pierwszej połowie byli bliżej gola, ale po strzale Wojciecha Fadeckiego piłka trafiła w słupek.

W drugiej części długo nikt nie potrafił wyjść na prowadzenie. Wynik rozstrzygnął się w samej końcówce spotkania. W 88 minucie Radosław Wiśniewski był faulowany w sytuacji gdy wychodził sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Gracz Siarki został ukarany czerwoną kartką, ale to nie był koniec kary. Bartłomiej Zdunek popisał się świetnym uderzeniem z wolnego i Błękitni zwyciężyli 1:0.

Stargardzki zespół po trzech zwycięstwach awansował w tabeli na jedenaste miejsce. W najbliższą sobotę zagra u siebie o godzinie 13 z liderem II ligi Stalą Mielec.

Siarka Tarnobrzeg - Błękitni Stargard 0:1 (0:0)

Bramka Zdunek (90).

Błękitni: Ufnal, Wawszczyk, Baranowski, Pustelnik, Siwek, Lisowski, Więcek (69 Zdunek), Bednarski, Flis (63 Magnuski), Fadecki, Wiśniewski (90 Jasitczak).

Pozostałe wyniki: ROW 1964 Rybnik - Polonia Bytom 0:1, Olimpia Zambrów - Znicz Pruszków 0:4, Wisła Puławy - Stal Stalowa Wola 4:1, Nadwiślan Góra - Legionovia Legionowo 2:0, GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 1:1, Stal Mielec - Raków Częstochowa 3:0, Radomiak Radom - Gryf Wejherowo 2:1, Kotwica Kołobrzeg - Okocimski KS Brzesko 3:0 walkower.

1. Stal Mielec 22 48 40-20

2. Wisła Puławy 22 43 35-20

3. Raków Częstochowa 22 40 46-27

4. Znicz Pruszków 22 39 33-23

5. Radomiak Radom 22 34 30-23

6. GKS Tychy 22 34 23-21

7. Siarka Tarnobrzeg 22 33 31-32

8. Kotwica Kołobrzeg 22 32 26-24